طرح «مزرعه سالم تا سفره سالم» در گیلان اجرا می‌شود
طرح «مزرعه سالم تا سفره سالم» در گیلان اجرا می‌شود

استاندار گیلان گفت: طرح ” مزرعه سالم تا سفره سالم” با هدف ارتقاء سلامت در استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ارسلان زارع شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات حوزه بهداشت، درمان و علوم پزشکی استان گیلان اظهار داشت: توسعه هر جامعه و کشوری در گرو منابع انسانی آن جامعه است و همه دانشمندان امر توسعه نیز به این مساله معتقد هستند.

استاندارگیلان با بیان اینکه مقوله سلامت برای هر جامعه‌ای اهمیت شگرف دارد لذا این مسئله از مطالبات مردم است گفت: دولت فعلی نیز از ابتدا، موضوع سلامت و ارتقاء آن را در صدر برنامه‌های خود قرار داد تا اینکه امروز شاهد هستیم که بسیاری از شاخص‌های بهداشت و سلامت آحاد جامعه ارتقاء پیدا کرده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، شاخص امید به زندگی را رُکنی مهم در توسعه سلامت دانست و ابراز داشت: اجرای طرح تحول سلامت و برنامه‌های آن از ابتدا نیازمند منابع مالی بسیار بود بنابراین طبیعی است که در اجرای این طرح، چالش‌هایی به وجود آید.

زارع با بیان اینکه طرح تحول سلامت با دستاوردهای ارزشمندی همراه بوده اما میزان این دستاوردها در تمام استان‌ها یکسان نیست بلکه متفاوت است افزود: برای ارتقاء طرح تحول سلامت استان گیلان نیز باید مجموع تلاش‌ها و مشارکت‌ها برای حل مشکلات آن بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌های بهداشت و درمان گیلان نیز دارای منابع دولتی بود خاطرنشان کرد: بر اساس این منابع، نشست‌های متعددی برگزار کردیم و پروژه‌ها اولویت‌بندی شد و مشخص شد که برخی از پروژه‌ها مانند پروژه بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی سایت لاکان رشت نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

استاندار گیلان با بیان اینکه موضوع سلامت موضوعی نیست که تنها مربوط به یک دستگاه اجرایی باشد بلکه لازم است برای ارتقاء آن، همه دست به دست هم دهند تأکید کرد: سلامت یک موضوع اجتماعی است و در واقع نوعی توانمندی است که به زندگی انسان ارزش می‌بخشد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه ️نظام ارجاع خدمات پزشکی و طرح پزشک خانواده نیز از دیگر اقدامات دولت در حوزه سلامت محسوب می‌شود عنوان کرد: الکترونیکی‌شدن اسناد بستری در بیمارستان‌ها نیز در قالب طرحی کشوری در حال انجام است.

استاندار گیلان از اجرای طرح ” مزرعه سالم تا سفره سالم” در گیلان خبر داد و اظهار داشت: گیلان در بحث غذایی نیز طرح مزرعه سالم تا سفره سالم را در حال اجرا دارد و همه باید کمک کنند تا محصولی که به دست مردم می رسد؛ محصولی سالم باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به لزوم احداث بیمارستان مگاهاسپیتال در گیلان اظهار داشت: این بیمارستان در بسیاری از استان‌های کشور احداث شده و از مطالبات مردم گیلان نیز به شمار می‌رود.

محمدصادق حسنی جوریابی با بیان اینکه برخی از بیمارستان‌های دولتی استان از تعداد تخت کافی برای استراحت بیمار برخوردار نیستند خاطرنشان کرد: تعداد تخت این بیمارستان‌ها پاسخگوی بیماران و همراهان بیمار نیست.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم