امام‌جمعه لنگرود مطرح کرد

تلاش مجاهدانه راه رسیدن به ثبات اقتصادی و فرهنگی

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی فشل هستیم، گفت: امنیت کشور در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب حاصل تلاش مجاهدانه جوانان انقلابی است و برای رسیدن به ثبات اقتصادی و فرهنگی باید جهادی و شبانه‌روز تلاش کرد.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی عصر امروز در دومین یادواره شهید گمنام در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی لنگرود با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا یاد و خاطره شهدا را در زندگی روزمره خود جاری کنیم، اظهار کرد: امروز خیلی‌ها در آرمان‌های دیگران زندگی می‌کنند و دوست دارند متفاوت باشند که برخی اوقات ضربه مهلکی می‌خورند.

وی با بیان‌ اینکه جنس شهدا از جنس واقع‌گرایی و واقع‌بینی است، گفت: شهدا بین ما بودند ولی مانند ما نبودند و واقعیت انقلاب و اسلام را به‌طور دیگری می‌دیدند که سر آخر باخدا معامله کردند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه واقع‌گرایی با آرمان‌گرایی خیلی تفاوت دارد، افزود: برخی درگذشته خود گیرکرده‌اند و برخی دیگر نیز در آینده خود گرفتارند که زندگی در حال حاضر را از دست می‌دهند ولی شهدا در زمان خود و با نگاه واقع‌بینانه به آینده زندگی می‌کردند.

سلیمانی با بیان اینکه اولین واقعیت برای شهدا این بود که جهاد و شهادت را برای خود مرگ نمی‌دانستند، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها برای فرار از جهاد در دوران دفاع مقدس به سفر می‌رفتند و یا به تحصیل مشغول می‌شدند ولی آن‌کسانی که جاودانه شدند شهدا هستند.

وی با بیان اینکه امروز خیلی از کشورها آرمان دارند ولی رابطه واقع‌بینانه با آرمان‌گرایی ندارند و در باتلاق گیرکرده‌اند، تصریح کرد: شهدا با واقعیت مواجه شدند و آرمان‌های خود را با واقعیت عجین کردند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه امروز استکبارستیزی و مبارزه با آمریکا فقط برای مبارزه با لیبرال نیست، گفت: آمریکا امروز در آستانه افول است و برای بلند شدن مجدد دست‌وپا می‌زند و حتی به هم‌پیمانانش هم رحم نمی‌کند.

سلیمانی با اذعان به اینکه امروز دشمن هر چه بیشتر هزینه می‌کند بیشتر ضربه می‌خورد، افزود: امروز اگر جهاد کبیر نداشته باشیم ذلیل خواهیم شد و به فضل خدا و جان‌فشانی شهدا، حرف اول در منطقه راه می‌زند و همه از این حرف‌ها نیز حساب می‌برند.

وی با بیان اینکه در طول چهار دهه اخیر برخی سیاسیون کشور را با جریان سازی‌های کاذب از مسیر اصلی منحرف کردند، خاطرنشان کرد: دوقطبی سازی در کشور باعث می‌شود دغدغه اصلی مردم در کشور به بیراهه کشیده شود.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه فضای کشور ازلحاظ امنیتی خوب است ولی در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی فشل هستیم، گفت: امنیت کشور در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب حاصل تلاش مجاهدانه جوانان انقلابی است و برای رسیدن به ثبات اقتصادی و فرهنگی باید جهادی و شبانه‌روز تلاش کرد.

انتهای پیام/