اکثر پایگاه های خبری و تحلیلی فعال در گیلان در سامانه ثبت نام کرده اند
اکثر پایگاه های خبری و تحلیلی فعال در گیلان در سامانه ثبت نام کرده اند

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ثبت نام اکثر پایگاه های خبری و تحلیلی استان در سامانه جامع رسانه های کشور ، از صدور مجوز نشریه الکترونیک برای دو سایت گیلانی خبر داد و گفت : تعداد پایگاه های خبری مجوز دار فعال در گیلان به ۹ پایگاه رسیده است . به گزارش […]

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ثبت نام اکثر پایگاه های خبری و تحلیلی استان در سامانه جامع رسانه های کشور ، از صدور مجوز نشریه الکترونیک برای دو سایت گیلانی خبر داد و گفت : تعداد پایگاه های خبری مجوز دار فعال در گیلان به ۹ پایگاه رسیده است .

به گزارش لنگرنیوز ،  ‘ محمد حسن پور ‘ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : فهرست تمامی نشریات مکتوب و مجازی دارای مجوز فعالیت در استان بر روی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان موجود است.
وی اظهار کرد : الکترونیکی شدن ثبت نام و رسیدگی به درخواست متقاضیان دریافت مجوز نشریه و پایگاه های خبری یکی از اقدامات مهم معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تسهیل و تسریع در ارائه و رسیدگی به درخواست های تاسیس نشریه و پایگاه های خبری توسط متقاضیان است.
وی ادامه داد : با تاسیس سامانه جامع رسانه های کشور ، متقاضیان صدور مجوز نشریات و پایگاه های خبری نیازی به تشکیل پرونده در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها ندارند و می توانند با ورود به سامانه مذکور درخواست ارائه نموده و از وضعیت رسیدگی به درخواست خود مطلع شوند.
حسن پور با بیان اینکه اکثر پایگاه های خبری و تحلیلی فعال در گیلان در سامانه جامع رسانه های کشور ثبت نام کرده اند، از آنانی که تاکنون موفق به این اقدام نشده اند خواست تا هر چه سریعتر در این سامانه ثبت نام نمایند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد : متقاضیان دریافت مجوز انتشار نشریه الکترونیک و پایگاه خبری می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.e-rasaneh.ir نسبت به ثبت نام و پیگیری درخواست خود اقدام کنند.
وی افزود : همچنین طی آخرین فهرستی که توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد منتشر شده است، دو پایگاه خبری و تحلیلی ‘ آوای رشت ‘ به مدیریت میلاد ابراهیمی و ‘ پیک دانشجو ‘ به مدیریت مهدی مهدوی موفق به اخذ مجوز شده اند