آیت‌الله فلاحتی در لنگرود:

شاخصه‌های نماینده انقلابی از تریبون نماز جمعه بیان شود/تأکید بر جدی گرفتن امربه‌معروف و نهی از منکر

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری گفت: شاخصه‌های نماینده انقلابی از تریبون نماز جمعه بیان شود.

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در گردهمایی فرهنگی بصیرتی ائمه جمعه استان در مجتمع اردویی آموزشی سردار جنگل لنگرود اظهار کرد: ائمه جمعه پدر معنوی جامعه محسوب می‌شوند.

وی به برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: ائمه جمعه شاخصه‌های نماینده متعهد، پای‌کار و انقلابی را برای مردم بیان کنند تا جامعه با این شاخصه‌ها بتواند نماینده خود را انتخاب کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تأکید بر جدی گرفتن امربه‌معروف و نهی از منکر توسط ائمه جمعه بیان کرد: ائمه جمعه رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در شهرستان‌ها هستند و باید این فریضه الهی را پیگیری کنند.

 فلاحتی با اشاره به جایگاه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها و ریاست ائمه جمعه در آن بیان کرد: راهکارهای رفع ناهنجاری‌ها با اولویت عفاف و حجاب در شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها پیگیری شود.

وی به بیان ناکارآمدی برخی از مسؤولان توسط تریبون‌های عمومی اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال نشان دادن ناکارآمدی نظام است بنابراین ائمه جمعه ضعف‌ها را با ظرافت و هوشمندی بیان کنند، طوری که موجب ایجاد یاس در جامعه نشود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه قانون‌گذاری و نظارت از وظایف نمایندگان مجلس است، گفت: عزل و نصب مسؤولان کار موهومی است که نمایندگان در آن ورود می‌کنند.

فلاحتی مشورت دادن ائمه جمعه به مسؤولان را اثرگذار دانست و افزود: ائمه جمعه و نماینده وظیفه عزل و نصب ندارند اما باید به متولیان مربوطه مشورت لازم را ارائه کنند.

وی با زمین‌خواری، جنگل خواری و دریا خواری از معضلات گیلان برشمرد و گفت: در زمینه مذکور در استان اقدام‌هایی در حال انجام است.

انتهای پیام/