اختصاص ۷ میلیارد اعتبار برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام لنگرود
اختصاص ۷ میلیارد اعتبار برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام لنگرود

فرماندار لنگرود از اختصاص هفت میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام شهرستان خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی امروز در جمع هیئت‌های ورزشی شهرستان لنگرود در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر با بیان اینکه مسؤولین هیئت‌های ورزشی باید از مسؤولین شهرستانی مطالبه درست و دقیق داشته باشند، اظهار کرد: در چند سال اخیر هر هیئت ورزشی که درخواستی برای توسعه ورزش شهرستان داشت و پیگیر بود سعی کردیم تا با رایزنی‌های لازم نیازهای آن رشته وزرشی را فراهم کنیم.

مهرداد لاهوتی با اشاره به پیگیری برای چند پروژه ورزشی در سطح شهرستان گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در تلاش هستیم تا در هر بخش شهرستان لنگرود یک زمین چمن مصنوعی وجود داشته باشد که در حال حاضر برای زمین چمن مصنوعی در بخش اطاقور و چاف و چمخاله در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه فوتبال یکی از هویت‌های ورزشی در شهرستان لنگرود است، افزود: کار احداث سالن ورزش‌های باستانی از چهار ماه پیش آغازشده و تاکنون سوله آن نصب‌شده و مشکلی هم بابت تأمین اعتبار احداث آن نیز وجود ندارد.

 

اختصاص ۷ میلیارد اعتبار برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام لنگرود

فرماندار لنگرود نیز با بیان اینکه همه از افزایش شادابی در جامعه از طریق ورزش باخبرند، اظهار کرد: لازم است جلسات هیئت‌های ورزشی به‌صورت همگانی یا گروهی به‌صورت مستمر ادامه داشته باشد تا بتوان کمی از مشکلات را برطرف کرد.

سیروس شفقی با بیان اینکه فرمانداری در حد توان از ورزشکاران و هیئت‌های ورزشی حمایت می‌کند، گفت: در حال حاضر وضعیت کشور به‌گونه‌ای نیست که برای هر هیئت ورزشی اعتبار مشخص و خاصی را در نظر گرفت ولی با می‌توان با برنامه‌ریزی مشخص بخشی از مشکلات را برطرف کرد و این کار غیرممکن نیست.

وی با بیان اینکه این شهرستان ازجمله شهرستان‌های برتر استان در سرانه ورزشی است، افزود: سرانه ورزشی کشور در سال گذشته، ۸۷ سانتی‌متر، در استان ۵۲ سانتی‌متر و شهرستان لنگرود ۷۲ سانتی‌متر است.

فرماندار لنگرود از فعالیت بیش از ۵۰ هیات ورزشی فعال در شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۶ هزار ورزشکار سازمان‌یافته که تحت پوشش بیمه هستند در شهرستان وجود دارد و آمادگی همکاری با همه هیات های ورزشی شهرستان را دارم.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با بیان اینکه امسال بیش از هفت میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و شهرستانی برای پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام شهرستان اختصاص‌یافته، تصریح کرد: امسال با توجه به اعتبارات درنظرگرفته‌شده برای چهار پروژه سالن توپی (چندمنظوره) ملاط، سالن باستانی و زمین چمن مصنوعی کومله و سالن توپی خالکیاسر، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش شهرستان خواهیم بود.

شفقی با تشریح اعتبار تخصیص‌یافته برای پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی بیان کرد: برای سالن باستانی لنگرود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، زمین چمن مصنوعی کومله دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای سالن توپی ملاط اعتبار استانی در نظر گرفته‌شده که با یک میلیارد تومان اعتبار شهرستانی برای سالن توپی (چندمنظوره) خالکیاسر، درمجموع هفت میلیارد تومان اختصاص یافت.

به گزارش لنگرخبر، در این نشست صمیمی که بیش از سه ساعت طول کشید روسای هیات های ورزشی شهرستان مشکلات خود را بیان کردند و درباره مشکلات مطروحه همفکری و راهکارهایی اتخاذ شد و جلسات بعدی نیز با دسته‌بندی سایر موارد موردتوافق قرار گرفت.

انتهای پیام/