شهرهای گیلان بدون برنامه راهبردی و محوری اداره می‌شود
شهرهای گیلان بدون برنامه راهبردی و محوری اداره می‌شود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه شهرهای گیلان بدون برنامه راهبردی و محوری اداره می‌شود، گفت: امروز دوره مدیریت سنتی گذشته و باید شهرداری‌ها برنامه راهبردی و مشخص خود را برنامه‌ریزی و تهیه کند.

به گزارش لنگرخبر، هوشنگ عباسقلی زاده ظهر روز پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار کومله در سالن گردان حمزه این شهر با بیان اینکه اکثر مشکلات امروز شهرداری‌ها کاهش درامد است، اظهار کرد: به دلیل کاهش درامدها، شهرداری‌ها در پرداخت حق بیمه و حقوق پرسنل خود با مشکلاتی مواجه هستند که طبیعتاً روی انجام کارهای عمرانی و خدماتی نیز تأثیر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه پسماند یکی از مشکلات اصلی امروز کشور و استان‌های اصلی است، گفت: باید برای این مشکل فکر اساسی کرد و تولید زیاد زباله از چالش‌های اصلی است که بیش از نرم جهانی زباله در کشور تولید می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر اینکه اگر به‌درستی تفکیک از مبدأ انجام شود بسیاری از مشکلات نیز حل می‌شود، افزود: تفکیک از مبدأ باید یکی از اولویت‌های شهرداران باشد تا با تبلیغ و سرمایه‌گذاری بر روی این موضوع مهم شاهد کاهش تولید زباله  پسماند باشیم.

عباسقلی زاده با بیان اینکه در موضوع درامد پایدار توسط شهرداری‌ها با مشکلاتی روبرو هستیم، تصریح کرد: وزارت کشور به دنبال نقشه‌های محله محور جهت مشارکت مردم در تصمیم سازی‌ها و ایجاد درامد پایدار برای شهرداری‌ها است که تاکنون این کار در استان انجام‌نشده است.

وی با بیان اینکه شهرهای گیلان بدون برنامه راهبردی و محوری اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز دوره مدیریت سنتی گذشته و باید شهرداری‌ها برنامه راهبردی و مشخص خود را برنامه‌ریزی و تهیه کند که برخی از شهرداری‌های استان در حال تهیه این برنامه هستند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه اگر در یک نقطه تبعیض صورت گیرد دیگر نمی‌توان عدالت را در همه سطح شهر انجام داد، گفت: انجام کارها توسط شهرداری باید در همه نقطه شهر به‌صورت دقیق و برنامه‌ریزی‌شده صورت گیرد و بدون نگاه تبعیض‌آمیز، عدالت را برای همه انجام دهد.

انتهای پیام/