جاذبه های گردشگری آنتالیا در سفر به آنتالیا
جاذبه های گردشگری آنتالیا در سفر به آنتالیا

ساحل فازلیس که به ساحل فیروزه ای نیز شناخته میشود، یکی از زیبا و جذاب ترین سواحل آنتالیا، واقع در شمال اولیمپوس  است که تبدیل به مکانی تفریحی برای گردشگران شده است. علاوه بر تفریح، حمام آفتاب و شنا،  در این ساحل میتوانید بقایای شهر تاریخی روم و یونان باستان  را مشاهده کنید. فازلیس در سه خلیج آنتالیا تقسیم شده و یکی از بهترین مناطق تفریحی برای مردم محلی و همچنین توریست های خارجی می باشد.

آنتالیا، یکی از شهر های مهم و توریستی کشور ترکیه است که به عنوان بزرگ ترین مرکز گردشگری ترکیه محسوب می شود. این شهر علاوه بر مساجد، کلیساها و موزه و بسیاری دیگر از بناهای تاریخی دارای سواحل بسیار معروف و محبوبی است که در میان گردشگران طرفداران بسیار زیادی دارند.

 

سواحل آنتالیا  در آفر تور آنتالیا ارزان از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشند. یک ساحل زیبا و تمیز میتواند امکانات تفریح  آرامش و شما را فراهم آورد. اگر با تور سفر می کنید قطعا زمان کافی برای گشت و گذار در تمام مناطق این شهر را نخواهید داشت، بنابراین قبل از سفر لیستی از مکان هایی که به آنها علاقه دارید تهیه کنید تا در حین سفر آزرده خاطر نشوید. اما بی شک سواحل آنتالیا در لیستتان جایگاه ویژه ای خواهد داشت. آنتالیا دارای سواحل بسیار جذاب و معروفی است که هر گردشگری را به خود جلب میکند، از جمله مهم ترین این ساحل ها میتوان به سواحل لارا و کنی آلتی اشاره کرد که از زیباترین سواحل آنتالیا به شمار می روند. در ادامه مقاله شما را با تعدادی از سواحل مهم و زیبای آنتالیا آشنا خواهیم کرد؛

 

ساحل چیرالی

این ساحل  به پیشنهاد سفر باتو ، که با نام اولیمپوس نیز شناخته میشود، بقایای شهر باستانی لیکیان، ایرالی مشاهده میشود. ساحل چیرالی یکی از زیباترین سواحل آنتالیا با پیچ و تاب تاریخی است. ساحل ماسه ای سفید، آب زلال، هتل ها و مهمان سراهای این منطقه شما را جذب خود خواهد کرد.

ساحل کنیاآلتی

یکی دیگر از معروف و محبوب ترین سواحل آنتالیا، ساحل کنیاآلتی است که بین کوه ها و صخره های بی داغلاری واقع شده است که یک منظره رویایی برای هر عکاسی به شمار می رود. این ساحل در قسمت غربی آنتالیا واقع شده که در میان مردم با عنوان پلاژ کنیالتی نیز شناخته شده است. این ساحل دارای امکانات تفریحی، فضای کافی برای تفریح و بازی های آبی،  حمام آفتاب و تعداد زیادی رستوران و کافه  وجود دارند که مورد توجه گردشگران و مردم محلی واقع شده اند. همچنین این ساحل دارای یک شهر کوچک است که به عنوان ماکتی از شهر ترکیه ساخته شده است. این سازه مینیاتوری مهم ترین بناهای تاریخی را با اندازه های ۲۵ برابر کوچکتر به نمایش کشیده است.اگر تصمیم به سفر به آنتالیا دارید این ساحل را از قلم میاندازید.

 

ساحل فازلیس

ساحل فازلیس که به ساحل فیروزه ای نیز شناخته میشود، یکی از زیبا و جذاب ترین سواحل آنتالیا، واقع در شمال اولیمپوس  است که تبدیل به مکانی تفریحی برای گردشگران شده است. علاوه بر تفریح، حمام آفتاب و شنا،  در این ساحل میتوانید بقایای شهر تاریخی روم و یونان باستان  را مشاهده کنید. فازلیس در سه خلیج آنتالیا تقسیم شده و یکی از بهترین مناطق تفریحی برای مردم محلی و همچنین توریست های خارجی می باشد.

 

ساحل لارا

ساحل لارا  در شش کیلومتری شرق آنتالیا که در زبان ترکی به ساحل لارا پالجی معروف است، با ۸ کیلو متر طول ساحلی، یکی از بزرگ ترین تفریح گاه های آنتالیا محسوب میشود. رستوران ها، باشگاه ها، کافه و هتل ها، زمین های بازی  از امکانات این ساحل به شمار می روند. در کنار تفریح در این ساحل، قایق سواری، والیبال و فوتبال ساحلی و دیگر امکانات، میتوانید از تماشای آبشار دودن در قسمت شرق این ساحل، لذت ببرید.

 

اگر از گشت و گذار در کشور ترکیه خسته شده و به دنبال مکانی برای آرامش و استراحت هستید حتما به این ساحل سری بزنید و از قدم زدن بر روی شن های نرم و همچنین تماشای غروب آفتاب در این منظره زیبا و ستودنی لذت ببرید

 

ساحل بلک

یکی از سواحل زیبای ترکیه که در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد و مکانی برای تفریح و سرگرمی های آبی  به شمار می رود. این ساحل که با ۱۷ کیلومتر وسعت در منطقه آک دنیز، سی کیلومتری آنتالیا قرار دارد یکی از مناطق جذاب برای توریست و گردشگران می باشد. در منطقه بلک تعداد زیادی هتل و مراکز گردشگری از جمله گلف وجود دارد، اگر اهل بازی گلف هستید حتما سری به این ساحل بزنید. همچین از بهترین جاذبه های این ساحل میتوان به سواحل ماسه ای، جنگل های سرسبز با ۵۷۴  نوع از گیاهان مختلف اشاره کرد.

 

از دیگر جاذبه های این ساحل  نزدیکی به اماکن تاریخی مشهوری چون پرگه و اسپندوس است که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می نماید.

 

ساحل پاترا

ساحلی با ۲۰ کیلومتر طول و ۵۰ متر عرض است که در سال ۲۰۱۵  عنوان طولانی ترین ساحل کشور را از آن خود کرده است. در حالی که این ساحل کمی از مرکز شهر دور است اما ارزش بازدید از این مکان را دارد. این ساحل دارای یک منطقه تحت حفاظت لاک پشت های کارتا نیز هست. علاوه بر گشت و گذار در این ساحل، آفتاب گرفتن زیر نور آفتاب در این ساحل زیبا و شنا در دریا میتوانید از دیگر امکانات این ساحل مانند غواصی، قایق سواری، جت اسکی، شاتل و همینطور دوچرخه سواری در پیست های مخصوص آن لذت ببرید.