مرگ یک لنگرودی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای انسانی
مرگ یک لنگرودی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای انسانی

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به فوت دو بیمار لنگرودی و رشتی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای انسانی، گفت: تاکنون ۱۴ مورد ابتلا به این بیماری در استان شناسایی شده که ۱۲ مورد درمان شده‌اند.

به گزارش لنگرخبر، دکتر فردین مهرابیان در جمع خبرنگاران با اشاره به فوت دو گیلانی به علت ابتلا به بیماری آنفلوآنزای انسانی به دلیل داشتن بیماری پیش زمینه‌ای، اظهار کرد: جوانی ۲۶ ساله اهل شهرستان لنگرود و یک کودک ۱۱ ساله رشتی به دلیل ابتلا به آنفلوآنزای انسانی جان باختند.

وی با بیان اینکه هر دو نفر دارای بیماری پیش زمینه‌ای بودند، افزود: جوان لنگرودی به علت نقص در سیستم ایمنی بدن بر اثر بیماری ریوی و کودک رشتی نیز روز گذشته با علایم این بیماری اعم از تب و لرز، سرفه، اسهال و استفراغ به یکی از بیمارستان‌های رشت منتقل شد که به علت نقص سیستم ایمنی بدن بر اثر داشتن مشکلات متابولیسمی جان باخت.

مهرابیان با اشاره به اینکه بیماری آنفلوانزای انسانی در این ۲ نفر بعلت داشتن بیماری زمینه ای تشدید شد، تصریح کرد: یک دخنر بچه ۷ ساله شفتی نیز با علایم اختلالات تنفسی فوت کرده که نمونه ترشحات حلق این کودک امروز برای بررسی علت مرگ به تهران ارسال شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون نمونه ترشحات حلق ۲۰۴ بیمار مشکوک به آنفولانزای انسانی به تهران ارسال شده است، افزود: از این تعداد ۱۴ مورد ابتلا به آنفلوانزای انسانی تأیید شده که ۱۲ نفر درمان شده‌اند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع این بیماری همزمان با آغاز فصل سرما، افزود: این بیماری قابل پیشگیری و درمان بوده و تنها در افرادی که دارای نقص در سیستم ایمنی بدن هستند مشکلاتی ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه این بیماری در گیلان اپیدمی و شایع نشده است، ادامه داد: تب و لرز، سرفه‌های خشک، دردهای عضلانی از مهم ترین علایم این بیماری است که شهروندان در صورت ابتلا به آن به پزشک مراجعه کنند.

انتهای پیام/