تلاش برای افزایش دستمزد کارگران/تأکید بر توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
تلاش برای افزایش دستمزد کارگران/تأکید بر توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر رسیدگی به جامعه کارگری در عرصه‌های گوناگون گفت: به دنبال این هستیم که حداقل دستمزد و دفاع از حقوق کارگران در شورای دولت و جامعه کارگری و کارفرمایی افزایش پیدا کند.

به گزارش لنگرخبر، محمد شریعتمداری امروز در گردهمایی سالانه دبیران و هیئت‌های اجرایی خانه کارگر کشور در خانه کارگر چمخاله با بیان اینکه جامعه کارگری ایران به‌عنوان ستون فقرات تولید کشور محسوب می‌شوند‌، اظهار کرد: جامعه کارگری یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی کشور بوده و از اول انقلاب تاکنون این جامعه همراه و همگام نظام بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اهداف دشمن علیه ایران ایجاد نارضایتی در جامعه و گسست اجتماعی است، گفت: بیشترین هدف و تهدید اقتصادی دشمن در این نوع هجوم علیه ایران، ضربه زدن به طبقه متوسط و محروم جامعه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پایش و رصد روزانه ۴۵۰ هزار کارگاه‌های مختلف تولیدی ثبت‌شده در مجموعه صنفی بیان کرد: ۳۶۰ واحد تولیدی در استان گیلان در طی این دوران به چرخه تولید برگشتند که همراهی جامعه کارگری مهم‌ترین عامل این بازگشت است.

شریعتمداری با تأکید بر رسیدگی به جامعه کارگری در عرصه‌های گوناگون افزود: به دنبال این هستیم که حداقل دستمزد و دفاع از حقوق کارگران در شورای دولت و جامعه کارگری و کارفرمایی افزایش پیدا کند.

وی با تأکید بر لزوم وحدت و یکپارچگی در جامعه کارگری و کارفرمایی گفت: در مجلس شورای اسلامی شاهد حضور نمایندگان قشر کارگری هستیم که برای دفاع از حق‌وحقوق خود از طریق انتخابات نماینده‌ای برای مجلس انتخاب کرده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه جامعه کارگری یکی از مهم‌ترین بخش‌های سرمایه اجتماعی کشور است، افزود: تعامل دوسویه با کارگران و کارفرمایان، جلب منافع در تعامل سازنده با کارگران در راستای حمایت بیشتر از کارگران و حفظ حقوق کارگر است.

شریعتمداری با اشاره به لزوم توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیان کرد: طبق آمارهای ثبت‌شده اگر کارگران که دارای سطوح پایین دستمزدی هستند دارای مهارت باشند می‌توانند از مصونیت بیشتری برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه حقوق کارگر درهرصورت باید حفظ شود، تصریح کرد: توانایی در مجموعه تعاونی‌های کارگری کشور، ایجاد استقامت و توان اقتصادی در مجموعه جامعه کارگری، تأمین مسکن برای جامعه کارگران و پیشکسوتان این حوزه، استفاده از مجموعه توان مسکن مهر و مسکن اجتماعی از مواردی است که توجه به این موارد در تصویب بودجه ۹۹ می‌تواند کمک‌حال جامعه کارگری باشد.

انتهای پیام/