دونرخی کردن نرخ سوخت موجب ایجاد فساد می‌شود/ظلم بزرگ دولت با دونرخی کردت قیمت بنزین
دونرخی کردن نرخ سوخت موجب ایجاد فساد می‌شود/ظلم بزرگ دولت با دونرخی کردت قیمت بنزین

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه معتقدم دونرخی کردن نرخ سوخت موجب ایجاد فساد می‌شود، گفت: تعیین نرخ ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومان برای بنزین در این مقطع را ظلم بزرگی می‌دانم و در این راستا مجلس ورود می‌کند تا با ارائه طرح مناسب برای کمک به مردم و تصویب آن کمکی برای جامعه باشد.

مهرداد لاهوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین فشار بسیار زیادی را به مردم تحمیل می‌کند، اظهار کرد: بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها،

دولت اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را دارد ولی به دلیل سهل‌انگاری دولت، به‌جای افزایش تدریجی طی این سال‌ها، قیمت بنزین یک‌مرتبه افزایش داده شد.

 

وی با اشاره به دلایل افزایش قیمت بنزین گفت: افزایش قیمت بنزین دارای مصوبه شورای هماهنگی قوا بود و مقرر شد دولت، پول ماحصل از افزایش بنزین را به خانوارها اختصاص و واریز کند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه افزایش قیمت با گرانی همراه است، تصریح کرد: دولت می‌گوید پول افزایش قیمت به خزانه نمی‌رود و ماهانه ۲۰۰ هزار تومان به خانواده‌ها پرداخت می‌شود ولی وقتی مثلاً تورم ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کند این مبلغ مشکلی از دردهای خانواده را حل نمی‌کند.

 

لاهوتی با تأکید بر وجود راه‌های بهتر برای کاهش مصرف بنزین در کشور بیان کرد: دولت باید شرایط اقتصادی مردم را در نظر گرفته و بعداً قیمت بنزین را افزایش می‌داد و اگر هدفش صرفه‌جویی در مصرف است باید ماشین‌های فرسوده را از ناوگان کشور خارج کند تا مصرف کاهش پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه دولت باید شرایط جامعه را نیز در نظر می‌گرفت و در حال حاضر وضع جامعه خوب نیست، افزود: در آستانه انتخابات، دولت‌ها می‌بایست شرایط کشور را آرام کنند تا مردم در آرامش در انتخابات شرکت کنند ولی با افزایش بنزین دولت جو جامعه را ملتهب کرده و باعث افزایش تورم می‌شود و اقدام دولت در این مقطع پسندیده نبود.

 

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان از پیگیری مجلس در خصوص افزایش قیمت بنزین خبر داد و گفت: دولت برای افزایش بنزین از شورای هماهنگی قوا مصوبه گرفت و اینکه آیا مجلس می‌تواند مصوبه شورای هماهنگی را بر هم بریزد باید توسط نمایندگان در مجلس موردبحث و بررسی قرار گیرد.

لاهوتی با بیان اینکه معتقدم دونرخی کردن نرخ سوخت موجب ایجاد فساد می‌شود، تصریح کرد: تعیین نرخ ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومان برای بنزین در این مقطع را ظلم بزرگی می‌دانم و در این راستا مجلس ورود می‌کند تا با ارائه طرح مناسب برای کمک به مردم و تصویب آن کمکی برای جامعه باشد.

 

انتهای پیام/