رفع تصرف ۳۷ میلیاردی اراضی ملی در لنگرود
رفع تصرف ۳۷ میلیاردی اراضی ملی در لنگرود

فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۳۷ میلیارد ریال در شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش لنگرخبر،سردار “عزیزاله ملکی” در گفت‌ و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستا‌های ساحلی شهرستان لنگرود، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

سردار ملکی بیان داشت: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد فردی ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ساحلی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را با سیم‌خاردار محصور و در آنجا آلاچیق احداث کرده است.

وی اظهار داشت: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

سردار ملکی با بیان اینکه کارشناسان ارزش زمین تصرف شده را ۳۷ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند تصریح کرد: در این راستا متهم ۳۹ ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با تاکید بر حفظ بیت‌المال و لزوم مراقبت از اراضی ملی و منابع طبیعی، به عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری اشاره کرد و از شهروندان خواست برای حفظ و حراست از اراضی و منابع ملی که متعلق به همه و نسل آینده است در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه موارد مشابه، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : صداوسیما