یک قطعه پلیکان خاکستری در شهرستان لنگرود رهاسازی شد
یک قطعه پلیکان خاکستری در شهرستان لنگرود رهاسازی شد

یک قطعه پلیکان خاکستری که تحویل اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود شده بود در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

به گزارش لنگرخبر، یک قطعه پلیکان خاکستری که توسط شهروند علاقمند به محیط‌زیست تحویل اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود شده بود پس از بهبود در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

سید امین نجات رییس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود ضمن سپاسگزاری از این شهروند علاقمند به محیط‌زیست اظهار کرد: این پلیکان توسط دوستداران محیط‌زیست به این اداره تحویل داده‌شده بود که با هماهنگی ماموران یگان حفاظت پاسگاه امیرکلایه، در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

پلیکان‌ها از بزرگ‌ترین پرندگان دنیا هستند که توانایی پرواز کردن دارند. پلیکان‌ها پرندگانی آبزی هستند بنابراین زیستگاه آن‌ها دریاچه‌های آب شیرین و لب شور، رودخانه‌های بزرگ و دهانه آن‌ها و سواحل دریا است. اولین ویژگی ظاهری همه پلیکان‌ها که در اولین نگاه جلب توجه می‌کند، در زیر منقار است. این کیسه پوستی چین‌خورده، کیسه گلویی بسیار انعطاف‌پذیری است که می‌تواند تا انتهای گلو از هم باز شود. برخی از مردم گمان می‌کنند که این کیسه برای ذخیره غذا کاربرد دارد، در حالی که پلیکان‌ها برای ماهی گیری از آن استفاده می‌کنند. زیر منقار این پرنده هنگام ماهی گیری می‌تواند بیش از ۱۰ لیتر آب را در خود جای دهد که معادل ۷ بطری ۵/۱ لیتری است. دومین ویژگی ظاهری پلیکان‌ها وجود پرده کامل بین چهار انگشت پا است که در اصطلاح به آن پای پارو (Paddle Foot) شکل می گویند. پلیکان‌ها دارای پروازی شکوهمند و قوی هستند.

نجات از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط‌زیست این شهرستان اطلاع دهند.

انتهای پیام/