۳۱داوطلب مجلس یازدهم در هیات اجرایی شهرستان لنگرود تایید شدند
۳۱داوطلب مجلس یازدهم در هیات اجرایی شهرستان لنگرود تایید شدند

بعد از بررسی وضعیت داوطلبین مجلس یازدهم در لنگرود، صلاحیت ۳۱ نفر تایید شدند و ۵ نفر دیگر نیز انصراف، عدم احراز یا عدم صلاحیت شده بودند.

به گزارش لنگرخبر، فرایند ثبت نام از داوطبین کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم آذر تا شانزدهم آذر در سراسر کشور انجام شد.
در مهلت ثبت نام مقرر از داوطلبین حضور در عرصه انتخابات مجلس، ۳۶ نفر در شهرستان لنگرود برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه لنگرود ثبت نام کردند.
صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی بر اساس استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات از ۱۷ آذر آغاز و این بررسی به مدت ۱۰ روز یعنی تا ۲۶ آذر ادامه داشت.
از بین ۳۶ نفر ثبت نام کننده، ۵ نفر به دلائل انصراف، عدم احراز یا عدم صلاحیت از ادامه حضور در رقابت ها جاماندند ولی طبق قانون افرادی که عدم احراز یا عدم صلاحیت شدند می توانند شکایت خود را به هیات نظارت تقدیم کرده تا بررسی مجددی صورت گیرد.
نصرت نادم، حمید رمضانپور دریاسری، بهروز جعفری، حجت‌الاسلام محسن محمدپور، علی علی نژاد، مهرداد لاهوتی، یوسف مهموم، علی‌اصغر حجامی، محمد اسماعیلی احمدی سلوش، پرویز محمد نژاد، محمدعلی حیدری، فریدون شریفی لنگرودی نژاد، محمد اخوان، مجید بقایی، فاطمه شیرزاد سلوش، کاظم دوست کام، محمد امامی، احسان الله اسدی، سهراب رستمی لات لیلی، عصمت یوسف زاده مریدانی، حسین قاسم پور شلمانی، امین امیری، حجت‌الاسلام موسی روشن قیاس، سعید بابا خانی لنگرودی، حجت‌الاسلام علی رستمی چافی، نادر بویه، رضا موسی پور، سید شهروز مصباح کیایی، علی‌نقی حصنی و سید جلال نورموسوی و مهدی علیجانی اسامی داوطلبینی است که توسط هیات اجرایی تایید شدند.

رسیدگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیات نظارت استان هم از ۲ دی شروع می‌شود و به مدت ۲۰ روز یعنی تا ۲۱ دی این بررسی زمان می‌برد.
از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن یعنی ۲۰ روز ابلاغ وضعیت صلاحیت، دریافت شکایت و اظهارنظر نهایی شورای نگهبان را به استناد ماده ۵۲ قانون انتخابات خواهیم داشت و ۱۲ بهمن هم شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به استناد ماده‌واحده مجمع به مدت سه روزدریافت می‌شود.

۱۵ بهمن؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان
به استناد ماده‌واحده مجمع، رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و به مدت ۷ روز یعنی تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. اسامی نامزدها به استناد مواد ۳۶ و ۴۰ آیین‌نامه در تاریخ ۲۲ بهمن اعلام قطعی و منتشر می‌شود. طبق برنامه ستاد انتخابات کشور در تاریخ ۲۳ بهمن شاهد انتشار آگهی انتخابات توسط هیات اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه به استناد ماده ۲۰۹ آیین‌نامه خواهیم بود.

۲۴ بهمن؛ آغاز تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته
بر اساس این گزارش، نامزدها به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن می‌توانند به‌صورت رسمی فعالیت‌ها و تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند. این داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تا یکم اسفند یعنی یک روز به انتخابات برای فعالیت انتخاباتی خود زمان‌دارند و دقیقاً ۲۴ ساعت مانده به ساعت رأی‌گیری، تبلیغات انتخاباتی به استناد همان ماده ۵۶ قانون انتخابات ممنوع است.
اما ۲ اسفند روز سرنوشت‌ساز برای کشور در این برهه از زمان خواهد بود. روزی که مردم مانند گذشته در انتخابات به‌صورت پرشور شرکت خواهند کرد و با حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی، نماینده و وکیل خود را در خانه ملت انتخاب خواهند کرد
انتهای پیام/