پیگیری اعتبارات ملی شهرداری لنگرود/ کارخانه کمپوست تا پایان سال افتتاح می شود
پیگیری اعتبارات ملی شهرداری لنگرود/ کارخانه کمپوست تا پایان سال افتتاح می شود

رجایی گفت: پیگیری اعتبارات ملی با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری ها از اهمیت خاصی برخوردار است و اجرای پروژه های زیربنایی و اساسی نیاز به اعتبارات ملی و پیگیری مجدانه آن دارد.

«سید مهدی رجایی» در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر از لنگرود با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت شهرداری لنگرود در دور پنجم شورای شهر، گفت: پیگیری اعتبارات ملی با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است به‌گونه‌ای که برای دیواره‌سازی، لایروبی و ساماندهی آب‌های سطحی رودخانه لنگرود پنج میلیارد تومان از اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

 

شهردار لنگرود با بیان اینکه از قرارداد ۲۰ میلیارد تومانی آسفالت لنگرود تاکنون ۱۵ میلیارد تومان محقق شده است، تصریح کرد: ۵۰ درصد از این مبلغ نیز از طریق اعتبارات ملی محقق شد.

 

وی با تاکید بر اختصاص اعتبارات دولت برای حل مشکل زباله استان‌های شمالی افزود: با پیگیری‌های خوب نماینده شهرستان لنگرود توانستیم اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی کارخانه کمپوست شهرستان را با توجه به جبران مبلغ ارز به ۱۶ میلیارد تومان افزایش دهیم که این مبلغ از طریق سازمان شهرداری‌ها جذب شده است.

 

رجایی با بیان اینکه شهروندان باید نسبت به محیط زیست خود احساس مسئولیت داشته و با تفکیک زباله از مبدا و کاهش حجم تولید زباله به تحقق این امر کمک کنند، اذعان کرد: کارخانه زباله‌سوز با توجه به مبلغ ریالی این پروژه و حجم زباله مورد نیاز باید به صورت منطقه‌ای پیگیری شود و نیاز است که مرکز زباله‌سوزی در شرق استان احداث شود.

 

شهردار لنگرود ادامه داد: تا پایان سال مالی ۹۸ کارخانه کمپوست شهرستان با اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی به سرانجام خواهد رسید.

 

رجایی لوله‌گذاری خیابان‌های سعدی و حافظ شهرستان را از دیگر پروژه‌های بزرگ شهرستان عنوان و اذعان کرد: لوله‌گذاری خیابان جمهوری به دلیل اعتراضات مردمی تاکنون انجام نشده و لوله‌های مورد نیاز این مسیر هم خریداری شده و گرچه هم اکنون هم به صورت قانونی می‌توان اجرای پروژه را آغاز کرد ولی ما به دنبال تعامل با شهروندان و کسب رضایت آنان هستیم و در زمان مناسب این کار انجام می‌شود‌.

 

شهردار لنگرود بحث کنارگذر از میدان شهید املاکی به سمت جاده لوکلایه را از جمله پروژه‌های زیربنایی عنوان و خاطرنشان کرد: ۲ کیلومتر این مسیر فاقد جاده بوده و لوله‌گذاری مسیر انجام شده و مبلغ ۲میلیارد تومان نیز برای احداث پل این‌مسیر اختصاص یافته که پیگیر جذب اعتبار اختصاص یافته هستیم  و به‌زودی شاهد اجرای این پل خواهیم بود و با انجام این پروژه حجم ترافیک میدان شهید املاکی کاهش می‌یابد.

 

رجایی تجمیع استخرهای پارک فجر و ورزش‌های آبی و سینمای آبی را از دیگر پروژه‌های شهرستان دانست و گفت: دو فاز از استخرها تجمیع شدند و هم اکنون نیز با پیمانکار در حال مذاکره هستیم.

 

شهردار لنگرود در پایان با تاکید بر اینکه ممیزی املاک شهرداری‌ها به‌زودی انجام می‌شود، گفت: متاسفانه آخرین بار کار ممیزی املاک شهرداری‌ها در سال ۷۲ انجام شده است و به دلیل هزینه بالای این کار، ممیزی املاک شهرداری‌ها انجام نشده است که شهرداری لنگرود با برنامه‌ریزی های لازم به دنبال اجرای هر چه سریع‌تر ممیزی املاک شهرداری هاست و انتظار می‌رود که شهروندان نیز با کارشناسان همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/