لنگرودیها چشم انتظار وعده رئیس اداره اوقاف!/ پاکیزه چه وعده ای به مردم داده بود؟
لنگرودیها چشم انتظار وعده رئیس اداره اوقاف!/ پاکیزه چه وعده ای به مردم داده بود؟

آخرین اقداماتی که در زمینه زائرسرا توسط رسانه‌ها و جراید از سوی اوقاف اعلام‌شد مربوط به مصاحبه رئیس فعلی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود حجت‌الاسلام پاکیزه با سایت خبری ۸دی است.

به گزارش لنگرخبر به نقل از آستان‌خبر؛ ایجاد زائرسرا همواره یکی از موضوعاتی بود که روسای ادوار اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود نسبت به این موضوع اهمیت داده و پیگیر این موضوع بودند و هرکدام تلاش کردند تا وضعیت آن را برای احداث مشخص کنند.

ایجاد زائرسرا مورد توجه شورای شهر گذشته و مسئولین شهرستان نیز بود تا بتوانند از ظرفیت گردش گران مذهبی برای رونق اقتصادی و فرهنگی استفاده کنند.

آخرین اقداماتی که در زمینه زائرسرا توسط رسانه‌ها و جراید از سوی اوقاف اعلام‌شد مربوط به مصاحبه رئیس فعلی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود حجت‌الاسلام پاکیزه با سایت خبری ۸دی است که این مصاحبه در مردادماه ۱۳۹۶ منتشرشده است.

لینک این مصاحبه را می تونید اینجا بخوانید که البته این مصاحبه در رسانه‌های دیگر استان نیز بازنشر شده است.

در این مصاحبه پاکیزه اعلام کرد با توجه به پیگیری‌هایی که در حال انجام است پیش‌بینی می‌کنم در ظرف ۳ ماهه آینده بتوانیم زائرسرا را کلنگ زنی کنیم!

مکانی که برای ایجاد زائرسرا در نظر گرفته‌شده در محدوده آستان مقدس سید محمد کیاکلایه است.

متن مصاحبه پاکیزه در این مورد را در زیر بخوانید:

پاکیزه درباره فقدان زائرسرا در لنگرود اظهار کرد: لازم است یک تقدیر و تشکر ویژه از فرماندار و نماینده محترم شهرستان داشته باشم به این دلیل که زمینی در زمان سابق برای زائرسرا در کنار بقعه آقا سید محمد کیاکلایه در سال ۸۹ تهیه شد اما مشکلاتی داشت که این مشکلات به کمک فرماندار و نماینده محترم در سال ۹۵ حل شد. در این طرح یک ساختمان ۳ طبقه پیش‌بینی‌شده و نقشه آن تهیه‌شده است.

وی افزود: به دلیل اینکه برای این زمین سند قطعی صادر نشده بود علی‌رغم ۱۵۰ میلیون تومان هزینه برای احداث بنا کار نیمه‌تمام باقی‌مانده بود تا اینکه در سال ۱۳۹۵ و ۹۶ فرماندار محترم به‌شدت پیگیر صدور سند قطعی برای این زائرسرا شدند که انشاء الله عن‌قریب سند این زمین به نام اوقاف صادر خواهد شد و ما شاهد یک زائرسرای خوب خواهیم بود و من پیش‌بینی می‌کنم در ظرف ۳ ماهه آینده بتوانیم کلنگ زنی کنیم.

رئیس فعلی اوقاف لنگرود در این مصاحبه در مرداد سال ۹۶ پیش‌بینی کرده بود که طی سه ماه آینده زائرسرا کلنگ زنی می‌شود و قاعدتاً رئیس یک دستگاه تمام جوانب برای احداث را در نظر گرفته که این‌چنین به مردم از طریق رسانه‌ها وعده می‌دهد ولی بعد از گذشت حدود ۲۰ ماه از تاریخ مصاحبه تاکنون خبری از کلنگ زنی نشده است.

انتظار می‌رود مسئولین قبل از وعده به مردم، تمام جوانب امر را بررسی و سپس موضوع پروژه را مطرح و زمانی دقیق یا تخمینی را برای احداث پروژه‌ها اعلام کنند.

 

انتهای پیام/