متولیان اداره کل فرهنگی استان گیلان نیز به دنبال رضایت از مرد مضروب لنگرودی است!/بسیج همگانی استان برای رهایی رئیس ضارب
متولیان اداره کل فرهنگی استان گیلان نیز به دنبال رضایت از مرد مضروب لنگرودی است!/بسیج همگانی استان برای رهایی رئیس ضارب

متولیان اداره کل فرهنگی استان گیلان نیز به دنبال رضایت از مرد مضروب لنگرودی است!

به گزارش لنگرخبر به نقل از صبح مشرق، یکی از مواردی که در قوانین هر کشوری به لحاظ جرم‌انگاری مورد توجه قرار گرفته است «توهین» است. توهین به کارکنان دولت نیز از جمله‌ این موارد است که قانونگذار همواره برای حفظ حریم کارکنان دولت و عدم تعدی به آنها در این زمینه قانونگذاری کرده است. این حمایت‌ها در نگارش قوانین کیفری نیز نمود پیدا کرده، به طور مثال در قانون مجازات اسلامی در مادتین ۶۰۸ و ۶۰۹ به مجازات جرم توهین و توهین به کارکنان دولت اشاره شده است.

 

چندی پیش خبری در رسانه‌ها مبنی ضرب و شتم یک‌ ارباب‌رجوع توسط رئیس یکی از ادارات فرهنگی شهرستان که با دعوت آن رئیس به محل مراجعه کرده بود،‌ منتشر شد که بعد از انتشار این خبر فرمانداری لنگرود درواکنشی توضیحاتی را در زمینه پیگیری این موضوع و رعایت حق‌وحقوق شهروندی به لنگرخبر ارائه داد.

فرمانداری لنگرود در واکنش به این خبر گفت: در این راستا روابط عمومی فرمانداری لنگرود، تکریم ارباب‌رجوع را که از مهم‌ترین اولویت‌های فرمانداری شهرستان می‌داند و پیگیری‌های بعدی نیز در این زمینه معمول می‌دارد.

البته سیروس شفقی فرماندار لنگرود میگوید چون این اداره فرهنگی از لحاظ چارت سازمانی زیر نظر فرمانداری نیست و نمی تواند به صورت مستقیم وارد عمل شود ولی مکاتبات خودشان را با اداره کل آن رئیس ضارب انجام داده اند.

شنیده‌شده که مسئولان طی تماس با مرد مضروب از وی خواسته تا از شکایت خود دست برداشته و رضایت دهد، این در حالی است که فرمانداری در واکنشی که در این خبر نیز آمده ضمن تأکید بر تکریم ارباب‌رجوع، از برخورد جدی با مدیران خاطی خبر داده بود.

از طرف دیگر متولیان اداره کل فرهنگی استان گیلان که رئیس شهرستانی آن ها یک ارباب رجوع را مورد ضرب و شتم قرار داده طی چند روز گذشته با مرد مضروب صحبت کردند و آنان نیز از آن مرد خواستند تا از پیگیری های قانونی و دفاع از حق خود، بگذرد، علاوه بر اینکه شنیده شده تاکنون افراد مختلفی به مرد مضروب مراجعه کردند تا رضایت بگیرند.

نکته این است که چرا این همه افراد از نهادهای مختلف به دنبال کسب رضایت از مرد مضروب هستند ولی رئیس ضارب با خیالی آسوده بر صندلی خود تکیه زده است.
سوال اینجاست که اگر یک فرد عادی به یک رئیس یا کارمند اداره ای توهین یا دست درازی می کرد همین قدر مماشات میشد؟! یا تا لحظه آخر و از همه روش های برای برخورد با آن فرد استفاده می شد؟

یکی نیز می گفت که این رئیس ضارب که خود باید اشاعه دهنده فرهنگ اسلام باشد در شهرستان دیگری نیز سابقه ضرب و شتم دارد!

تعدادی از مخاطبان نیز در واکنش به این خبر نظراتی را ارسال کردند و معتقدند همان‌طور که اگر یک ارباب‌رجوع یک کارمند را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد با وی به‌شدت برخورد می‌شد با این رئیس ضارب نیز همان‌گونه برخورد شود.

عزل، اخراج، تنبیه در محل ضرب و شتم، انفصال از خدمات دولتی و انجام خدمات رایگان شهری و اجتماعی ازجمله نظرات شهروندان برای رئیس ضارب اداره فرهنگی لنگرود بود.

باید منتظر ماند و دید که واکنش فرمانداری و آن اداره کل فرهنگی در قبال این اقدام انجام شده، چیست و آیا باز هم به جای مماشات و دفاع از رئیس، به حقوق قانونی مرد مضروب رسیدگی می شود یا خیر!
انتهای پیام/