پیوند اقتصاد با ورزش با طعم برنج/کارخانه شالی‌کوبی تک ممتاز شلمان پیشرو در سلامت جسم و روح

مسعود جنابی فعال اقتصادی است که بخشی از وقت و درآمد خود را صرف ورزش و امور عام‌المنفعه شهرستان به‌خصوص شهر شلمان کرده است.

به گزارش لنگرخبر، مسعود جنابی “مدیر کارخانه شالی‌کوبی تک ممتاز شلمان ” است که در زمینه فرآوری برنج فعالیت می‌کند و در حال حاضر رئیس هیئت‌مدیره تعاونی شالی‌کوبان شهرستان لنگرود و رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه تولیدکنندگان برنج استان گیلان می‌باشد.

همکاری جدی با سازمان‌ها و نهادهایی که در جهت ارتقای صنعت برنج و اقتصاد برنج فعالیت می‌کنند تا سفر به کشورهای زیادی ازجمله چین، هندوستان، تایلند، ویتنام، امارات، عراق و سایر کشورهای همسایه جهت تبادل اندیشه، تجربه و علم روز ازجمله کارها و برنامه‌هایی است که جنابی در عرصه اقتصادی و جهت ارتقای کیفیت محصول برنج اقداماتی را انجام داشته است.

حضور و فعالیت وی در این عرصه باعث به دست آمدن دستاوردهایی شده که ازجمله آن دستاوردها، اولین نسل جدید (Color Sorter) که در حوزه تبدیل و جداسازی برنج و بهبود تغذیه مردم گیلان نقش بسزایی دارد وارد استان شد و انقلابی در صنعت برنج رخ داد که به‌نوعی ورود صنعت و تکنولوژی به حوزه کشاورزی خصوصاً برنج بود.

مدیر کارخانه شالی‌کوبی تک ممتاز شلمان جدای فعالیت‌های گسترده در زمینه شغلی و اقتصادی، با این تفکر که وظیفه هر شهروندی است تا برای ارتقای سلامت جسم و فرهنگ جوانان شهر و استانمان قدمی برداشته شود، بخشی از درآمد خود را صرف پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شهر در حوزه‌هایی همچون تئاتر، موسیقی سنتی و محلی، برگزاری جشنواره‌های نشاء و برداشت برنج و پیله ابریشم و غیره می‌کند که این امر باهدف پیشگیری جوانان از گرایش به اعتیاد و مواد مخدر و بالا بردن سلامت جسمی و روحی آنان انجام می‌گیرد.

مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اقدامی که در این راستا انجام‌گرفته، تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی تک ممتاز است که باگذشت سه سال از راه‌اندازی آن در رشته‌های مختلفی همچون فوتسال، فوتبال ساحلی، ورزش‌های رزمی، ایروبیک، کشتی و والیبال در هر دو بخش آقایان و بانوان فعالیت می‌کند.

در این باشگاه چندمنظوره، حدود ۲۵۰ نفر از جوانان و نوجوانان شلمان در این رشته‌ها و زیر نظر مدیریت باشگاه تک ممتاز شلمان در حال فعالیت هستند.

اخیراً هم باشگاه تک ممتاز در سطح قهرمانی در رشته والیبال و در لیگ دسته اول استان گیلان تیم داری می‌کند که درگذشته صرفاً محدود به آموزش در رده‌های پایه بوده است.

مسعود جنابی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه هدف ما از انجام چنین فعالیت‌هایی اصلاً نگاه مادی نیست، بلکه خودم را مدیون و بدهکار شهر و محیطم میدانم، اظهار کرد: هیچ توقعی از کسی ندارم و اهداف درازمدت مجموعه تک ممتاز، رشد و تعالی جوانان و نوجوانان است که از اعتیاد و بزهکاری‌های اجتماعی به دور باشند.

وی از همه دوستداران و علاقه‌مندان ورزش و امور عام‌المنفعه دعوت کرد تا در ادامه این مسیر یاریگر باشند.