حذف موردی خلافی سرعت غیرمجاز توسط دوربین هتل فجر لاهیجان امکان‌پذیر است
حذف موردی خلافی سرعت غیرمجاز توسط دوربین هتل فجر لاهیجان امکان‌پذیر است

رئیس پلیس‌راه استان گیلان با بیان اینکه تخلفات ثبت‌شده ناشی از اختلال در دوربین سرعت‌سنج در محور لاهیجان لنگرود باید به‌صورت کلی از خزانه‌داری حذف شود، از امکان‌پذیر بودن حذف موردی خلافی‌ها خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، دی‌ماه امسال بود که تعدادی از رانندگان با تماس‌های تلفنی و حضوری در دفتر سایت لنگرخبر موضوع ثبت تخلفات سرعت غیرمجاز در محور لاهیجان به لنگرود در محدوده هتل فجر علیرغم این‌که مدعی بودن سرعت مطمئنه را رعایت کرده‌اند، به اطلاع خبرنگاران رسانند.

موضوع احتمال اختلال در دوربین‌های ثبت تخلف سرعت غیرمجاز در محور لاهیجان به لنگرود با سرهنگ حسین محمد پور، رئیس پلیس‌راه استان در میان گذاشته شد و اختلال در ثبت سرعت توسط دوربین مذکور مورد تائید وی نیز قرار گرفت.

آن‌طور که رئیس پلیس‌راه استان به خبرنگار لنگرخبر دردهم دی‌ماه گفته بود، دوربین‌های ثبت سرعت در محدوده هتل فجر محور لاهیجان به لنگرود از تاریخ چهارتا هشتم دی‌ماه دچار اختلال در سرعت‌سنجی شده و سرعت‌بالای ۶۰ کیلومتر بر ساعت را غیرمجاز برشمرده بودند.

محمد پور همچنین در خصوص تعیین تکلیف رانندگانی که برایشان قبض تخلف با عنوان سرعت غیرمجاز در محور مذکور صادرشده بود گفت بود که رانندگان جریمه تخلف سرعت غیرمجاز را پرداخت نکنند چون این ثبت تخلف غیرواقعی به‌زودی از سامانه ثبت تخلفات پاک می‌شود.

مجدداً تماس‌ها و ارتباطاتی که برخی از رانندگان با لنگرخبر داشتند، علیرغم وعده رئیس پلیس‌راه پس از گذشت چهار هفته هنوز تخلفات غیرواقعی ثبت‌شده برای خودروهایی که مرتکب تخلف سرعت غیرمجاز در محور لاهیجان لنگرود نشده‌اند، از سیستم‌های ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی حذف نشده‌اند و رانندگان درفروش یا تعویض پلاک خودرو لاجرم باید خلافی اتومبیلی را که با آن منجر به تخلف نشدند را پرداخت کنند.

حذف موردی خلافی سرعت غیرمجاز توسط دوربین هتل فجر لاهیجان امکان‌پذیر است

محمد پور رئیس پلیس‌راه استان گیلان طی گفت‌وگویی که امروز با خبرنگار لنگرخبر داشته دلیل حذف نشدن قبوض تخلفات ناشی از اختلال دوربین‌های ثبت سرعت در محور لاهیجان سیاهکل را طولانی شدن پروسه اداری دانسته و گفته که موضوع همچنان در حال پیگیری است اما رانندگانی که قصد تعویض پلاک یا فروش اتومبیل خود رادارند می‌توانند به‌طور حضوری به دایره اجرائیات پلیس‌راه استان گیلان در جاده تهران مراجعه کنند.

به گفته وی هنوز تعداد خودروهایی که برایشان جریمه ثبت تخلفات سرعت غیرمجاز ناشی از اختلال در دوربین‌های سرعت‌سنج ثبت‌شده مشخص نیست اما پلیس در تلاش است تا این مورد از تخلفات به‌صورت کلی از خزانه‌داری حذف شوند.

علاوه بر تخلفات که به‌صورت ریالی برای خودروهای به‌ظاهر متخلف در محور لاهیجان لنگرود ثبت‌شده، نمره‌های منفی نیز برای این خودروها لحاظ شده که به گفته رئیس پلیس‌راه گیلان، این نمره‌ها هم از سامانه پلیس حذف خواهند شد.

انتهای پیام/