عدم رعایت قوانین علت اصلی تصادفات جاده‌ای
عدم رعایت قوانین علت اصلی تصادفات جاده‌ای

جانشین پلیس‌راه استان گیلان با بیان اینکه مهم‌ترین علت تصادف جاده‌ای عدم رعایت نکردن قوانین است، گفت: پلیس‌راه نیز نمی‌تواند برای هر ماشین و موتورسیکلت مأمور قرار دهد لذا از خانواده درخواست می‌شود در قبال رانندگی فرزندان خود سخت‌گیری کنند.

جابر صفاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه تصادفات در گیلان بسیار زیاد است، اظهار کرد: دو تا چالش در تصادفات استان وجود دارد و آن موتورسیکلت‌سواران و عابران پیاده هستند که بیشترین آمار مرگ‌ومیر ناشی از تصادف مربوط به این دو مورد است.

وی با اشاره به جایگاه گیلان در تصادفات عابران پیاده و موتورسیکلت گفت: در سال ۹۶، گیلان رتبه نخست مرگ‌ومیر با موتورسیکلت در کشور و رتبه دوم مرگ‌ومیر عابران پیاده را داشته است.

جانشین پلیس‌راه استان گیلان استفاده از کلاه ایمنی را بسیار مؤثر دانست و افزود: در جلسات شورای ترافیک استان به مسؤولان بارها گفتیم که باید آمار مرگ‌ومیر ناشی از موتورسیکلت را کاهش دهیم و بهترین روش برای انجام این کار استفاده از کلاه ایمنی بوده است.

صفاری با اشاره به میزان مرگ‌ومیر جاده‌ای در استان گیلان بیان کرد: سال گذشته ۴۸۵ نفر در جاده‌های استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۴۳۰ نفر گیلانی، ۱۷۵ نفر موتورسوار و ۱۳۲ نفر عابر پیاده بودند که فکری دراین‌باره اندیشیده شود زیرا بنیان خانواده از بین می‌رود.

وی با اذعان به اینکه برای کاهش میزان مرگ‌ومیر باید با مردم به‌صورت مستقیم صحبت شود، گفت: قانون این مجوز را به مأمور داده تا باکسی که کلاه ایمنی ندارد برخورد شده و موتورسیکلت را پلیس‌راه گرفته و به پارکینگ منتقل کنند ولی تأثیر زیادی در کاهش تصادفات نداشت به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با مردم صحبت کرده و با مردم برای کاهش تصادف همکاری کنیم.

جانشین پلیس‌راه استان گیلان با تأکید بر قابل‌پیشگیری بودن تصادفات جاده‌ای بیان کرد: باید عابران پیاده، رانندگان و‌ موتورسیکلت‌سواران در جاده‌ها کلاه ایمنی گذاشته و قانون را رعایت کنند زیرا در این صورت آمار مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات کاهش پیدا می‌کند.

صفاری با درخواست از خانواده‌ها برای توجه به رعایت قانون توسط فرزندان خود افزود: بعضی از تصادفات، یک شهر را به هم می‌ریزد ولی پلیس‌راه نیز نمی‌تواند برای هر ماشین و موتورسیکلت مأمور قرار دهد لذا از خانواده درخواست می‌شود در قبال رانندگی فرزندان خود سخت‌گیری کنند.

وی با اشاره به اهداف مراسم اهدا کلاه ایمنی گفت: هدف ما این است تا مردم و موتورسیکلت‌سواران را با فواید کلاه ایمنی آشنا کرده تا از آن استفاده کنند.

جانشین پلیس‌راه استان گیلان با بیان اینکه مهم‌ترین علت تصادف جاده‌ای عدم رعایت نکردن قوانین است، تصریح کرد: اگر رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت، موتورسیکلت‌سواران کلاه ایمنی گذاشته و قوانین راهنمایی رانندگی را به‌درستی رعایت کنند بسیاری از مرگ‌ومیرهای جاده‌ای کاهش و آمار تصادفات کم می‌شود.

انتهای پیام/