نشست خبری فرمایشی و گزینشی فرماندار لنگرود از روی رفع مسؤولیت!
نشست خبری فرمایشی و گزینشی فرماندار لنگرود از روی رفع مسؤولیت!

لنگرود آخرین شهرستان در استان گیلان بود که نشست خبری فرمایشی را در ساعات پایانی روز پنج‌شنبه دهم بهمن‌ماه با تعدادی از رسانه‌ها برگزار کرد که رسانه‌های دعوت‌شده توسط شخص فرماندار گزینش‌شده بودند.

به گزارش لنگرخبر، معمولاً رسم نانوشته‌ای است که قبل از رویدادهای بزرگ، نشست خبری با اصحاب رسانه جهت اطلاع‌رسانی به مردم توسط متولیان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

دهه فجر نیز یکی از رخدادهای بزرگی است که در این دهه، پروژه‌هایی در شهرستان‌ها به بهره‌برداری می‌رسد که معمولاً قبل از آغاز این دهه، فرماندار در نشست خبری با اهالی رسانه برنامه‌های دولت در دهه فجر را جهت اطلاع‌رسانی عمومی به مردم تشریح می‌کند.

لنگرود آخرین شهرستان در استان گیلان بود که نشست خبری فرمایشی را در ساعات پایانی روز پنج‌شنبه دهم بهمن‌ماه با تعدادی از رسانه‌ها برگزار کرد که رسانه‌های دعوت‌شده توسط شخص فرماندار گزینش‌شده بودند که در این نشست خبرنگاران لنگرخبر، خبرگزاری فارس و گیل سو که ازجمله رسانه‌های فعال این شهرستان به شمار می‌روند دعوت نشده بودند.

البته دلیل این عدم دعوت هنوز مشخص نیست ولی شاید یکی از دلایل عدم دعوت لنگرخبر را انتقاد جهت رفع مشکل این رسانه به فرمانداری بود که تاب انتقاد را نداشته و واکنش خود را این‌گونه بروز دادند!

نکته جالب‌توجه این است که برخی از خبرنگاران از مرکز استان دعوت‌شده بودند ولی رسانه و خبرنگارانی که در این شهرستان فعالیت و سکونت دارند دعوت نشدند.

این انتقاد، به فرمانداری وارد است که داعیه ارتباط مستمر با رسانه‌ها را داشت و دارد ولی ظاهراً برخی خط‌ها از سمت یا جای دیگری منتقل و اجرا می‌شود!

لنگرخبر همواره سعی کرده تا در کنار پوشش اخبار ارگان‌ها و نهادهای دولتی، در صورت مشاهده انتقاد و وجود دغدغه‌ها و مشکلات مردمی، جهت رفع مشکل، آن‌ها را نیز بیان کند ولی بعضاً بیان دغدغه‌ها و مشکلات مردمی موجب آزرده‌ خاطرشدن مسئولین دولتی شده است.

انتظار این است همان‌طور که مردم همواره در کنار مسئولین و دل‌سوخته نظام هستند مسئولین نیز نگاه بالا به پایین را کنار گذاشته و به دغدغه‌های مردمی که از طریق رسانه‌ها مطرح می‌شود توجه و درصدد حل آن مشکلات باشند.

انتهای پیام/