نماینده ای انتخاب کنید تا قانونگذاری ضعیف دور قبل تکرار نشود
نماینده ای انتخاب کنید تا قانونگذاری ضعیف دور قبل تکرار نشود

دکتر محمد امامی کورنده، نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه لنگرود در گفتگو با خبرنگار لنگرخبر،با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی مردم لنگرود و مخصوصا مردم روستاها که سخت ترین شرایط دهه چهارم انقلاب را تجربه و زندگی می کنند، مقوله ی “گردشگری روستایی” را یکی از برنامه های […]

دکتر محمد امامی کورنده، نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه لنگرود در گفتگو با خبرنگار لنگرخبر،با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی مردم لنگرود و مخصوصا مردم روستاها که سخت ترین شرایط دهه چهارم انقلاب را تجربه و زندگی می کنند، مقوله ی “گردشگری روستایی” را یکی از برنامه های خود اعلام کرد و گفت:تهیه و تدوین طرح گردشگری روستایی یعنی توسعه روستا در خود روستا و با حضور مردم همان روستا و طرح ریزی الگوهای بوم گردی یکی از برنامه هایی است که من به محض ورود به مجلس ، عملیاتی خواهم کردم و کاری میکنم تا به کمک خود مردم، جوانان و نیروی انسانی روستاهای ما به جای مهاجرت به شهرها بتوانند زمینه را برای سفر مردم استان های دیگر به لنگرود و روستاهای ما مهیا کنند و گردشگری روستایی رونق یابد.

وی گفت؛ در این مسیر از کمک و همراهی تک تک نخبگان و جوانان مستعد و تحصیلکرده در رشته های تخصصی گردشگری، علوم اجتماعی، فرهنگی، روانشناسی، مردم شناسی و میراث فرهنگی استفاده خواهم کرد.

نامزد جوان این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در لنگرود، حضور مدیران و روسای بازنشسته ی ادارات و سازمانها را یکی از بزرگترین مشکلات و آسیب های این شهرستان عنوان و تصریح کرد: مردم شریف و نجیب لنگرود این موضوع را به خوبی می دانند اما به خیلی از دلایل نمی توانند حرفی بزنند و اعتراض کنند ولی در دلشان نالانند و یک نماینده ی شجاع و دلیر و قدرتمند باید بتواند از حقوق تک تک مردم لنگرود به درستی با عشق، صداقت و با اعتقاد کامل به خود مردم دفاع کند.

وی با اشاره به ضرورت تحقق عملی منویات مقام معظم رهبری و گام دوم انقلاب گفت؛ به مردم خوب و شجاع و غیرتمند لنگرود توصیه میکنم و برادرانه و دلسوزانه هشدار می دهم به مقوله ی جوانگرایی و اعتماد و اعتقاد عملی به حضور جوانان انقلابی در عرصه های خدمت به خوبی توجه کنند و این موضوع حساس را حتی در انتخاب نماینده ی شهر خود در نظر بگیرند.چرا که اگر حتی نماینده ای بازنشسته یا با سن بالاتر از ۵۰سال بخواهد دوباره به مجلس راه پیدا کند، یقینا قانون مهم دوره ی فعلی یعنی منع استفاده از مدیران بازنشسته در ادارات و سازمانها باز هم بر زمین خواهد ماند و بازهم شاهد حضور بازنشستگان خسته و فرسوده در ادارات سطح شهر خواهیم بود همچنان که الان لمس می کنیم.

وی با اشاره به ضعف شدید قانونگذاری در دوره ی فعلی این مجلس گفت؛ تنها عامل اجرا نشدن کامل این قانون و بسیاری از قانون های موثر همانا نمایندگانی بوده اند که از سوی بسیاری از مدیران و مسئولان تطمیع شده اند و برای رضایت چند نفر خاص، رضایت قلبی مردم را نادیده گرفته اند.

وی همچنین با اشاره به قانون منع حضور نمایندگان بیش از سه دوره در انتخابات مجلس تصریح کرد؛ مردم عزیز ما بسیار باهوش و با اندیشه هستند و یقینا همگی به خوبی می دانیم که این قانون هم به دست تک تک آن نمایندگانی از دستور کار مجلس خارج شد که هم اکنون در حال تکاپو برای دور چهارم خود هستند. اما امسال مردم بسیار عاقل و اندیشمند لنگرود و همه ی شهرهای کشور هرگز زیر بار این ظلم و ستم نخواهند رفت.

محمد امامی کورنده با بیان اینکه مسئولان ما به دادن آمار و ارقام دروغین عادت کرده اند و این آمار دروغین برای مردم آب و نان نمی شود، گفت: البته که مردم مظلوم ما هم در این چند سال و یک دهه ی اخیر وعده های بسیارِ دروغ و تو خالی شنیده اند و شاید برخی باز هم دنبال “وعده های تو خالی و بزرگ تر” هستند اما مردم عزیز و دوست داشتنی لنگرود این بار دیگر دنبال وعده ها و شعارهای توخالی نیستند. چرا که من با تمام قوا در این میدان حاضرم و اهل عمل هستم و به همین خاطر “شعار دادن” بلد نیستم. من اعتقاد دارم خدمت به مردم باید با گوشت و پوست و استخوان آنها لمس شود نه اینکه فقط عده ای خاص از آن بهره ببرند و مردم رنج ببینند و کسی هم به آنها نگاه نکند. نگاه من عمیق و گرایش من بسیار نزدیک به درد و رنج مردم است.

وی با تاکید بر اینکه مردم ایران به تمام شهرهای همجوار لنگرود سفر می کنند اما لنگرود که مهد تمدن و فرهنگ و میراث قدیمی فرهنگی و گردشگری است هنوز هم مظلوم واقع شده، افزود: درد امروز من این است که مردم ایران، لنگرود را آنطور که شایسته مردم و شهرمان باشد نمی شناسند‌، در تمام ایران ، لاهیجان را عروس گیلان می دانند اما چه کسی آمده که بگوید که لنگرود چقدر در گیلان موثر بوده و هست !؟ و دفاع از این موضوع به عهده یک نماینده ی توانمند و تمام عیار است نه نماینده ای که مشغول فساد و چپاول و تطمیع عده ای یک درصدی باشد.

دکتر امامی افزود؛ دفاع از تمامیت وجودی و هویت تاریخی و فرهنگی لنگرود و مردمان شهید پرورش بر عهده ی یک نماینده ی پرتلاش و مردم دار و مطالبه گر است، نه نماینده ای که لابی گری و باج دادن به وزرای دولت و سر تعظیم فرود آوردن برای نابودی حق و حقوق مردمش در دستور کارش باشد.

نماینده ای که دلش با مردم و قلبش برای مردم بتپد، نه نماینده ای که دستش برای پیشنهادات و تطمیع فلان وزیر بلرزد و فلان امضاِ استیضاحِ خود را بلافاصله پس بگیرد.

تنها نامزد جوان این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی در لنگرود با اشاره به تولید بیش از نیمی از چای کل ایران، تولید بهترین برنج و ابریشم و قدمت صنعت ابریشم و همچنین مرکبات در شهرستان لنگرود و به دست کشاورزان زحمتکش لنگرودی، گفت:امروز چای لنگرود را به نام لاهیجان می شناسند و بسیاری مزارع چای به زمین های …..برخی آقایان تبدیل شده، امروز برنج اعلای کشاورزان زحمتکش لنگرودی را به نام آستانه می شناسند، صنعت ابریشم در لنگرود ریشه و قدمت دارد اما هیچ کجا اسمی از منبع تولید آن در لنگرود نیست و همه اینها و اینها درد من است که برای تک تک آنها طرح درمان هم دارم.

این دردها را سالهاست مردم شهرم می بینند اما نمی توانند ابراز کنند و یا اگر هم گفته اند، هرگز گوش شنوایی نبوده است و اگر هم بوده، این گوش صرفا برای عده ای خاص و محدود در حلقه ی اطراف یک نماینده بوده است.

من باید بگویم و از حق تک تک مردمم و مظلومیت این شهر و روستاهای به تاراج رفته دفاع کنم و حق را به مردم عزیزم بازگردانم.

این نامزد جوان گفت شماره های تماس و ارتباط من در اختیار همه مردم شریف لنگرود است و با پیام به واتس اپ و تلگرام درد و رنج تک تک آنها را خواهم شنید و برای حضور در محله های آن عزیزان به عنوان یک سرباز آماده در خدمتم.

۰۹۱۲۶۹۶۵۴۷۷
۰۹۱۱۱۳۷۴۱۴۲
M.emami.irib اینستاگرام
کانال تلگرام # لنگر_رود

منتظر ادامه برنامه های تنها نامزد جوان و آینده نگر این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه لنگرود باشید.