کرونا زدایی نیمی از شهرستان‌های شرق گیلان توسط پاسداران تیپ میرزاکوچک لنگرود
کرونا زدایی نیمی از شهرستان‌های شرق گیلان توسط پاسداران تیپ میرزاکوچک لنگرود

شهرستان آستانه‌اشرفیه، لاهیجان و لنگرود طی دو روز اخیر توسط پاسداران تیپ مخصوص میرزا کوچک خان از ویروس مهاجم کرونا ضدعفونی شدند.

به گزارش لنگرخبر، در راستای شیوع ویروس کرونا در کشور ازجمله انتشار آن در گیلان، اقدامات پیشگیرانه در جهت مقابله با این مهاجم ناخوانده در جای‌جای مناطق استان در حال انجام است.

بنا بر تصمیم شورای سلامت استان ضدعفونی شهر رشت بر عهده شهرداری، شهرستان‌های غرب استان بر عهده سپاه قدس گیلان و شهرستان‌های شرق استان نیز بر عهده تیپ مخصوص میرزاکوچک‌خان نیروی زمینی سپاه است.

تیپ مخصوص میرزا کوچک خان نیروی زمینی سپاه مستقر در لنگرود طی روزهای گذشته بیمارستان‌های میلاد لاهیجان و امینی لنگرود را با به‌کارگیری از ناوگان خودرویی جنگ نوین -دستگاه فوگر حرارتی مه پاش- و همچنین سم‌پاش‌های دستی ضدعفونی کرده و این اقدام درخور و شایسته همچنان در شبکه گیلان ادامه دارد.

علاوه بر بیمارستان‌ها، جان‌برکفان پاسدار تیپ مخصوص میرزا کوچک خان سپاه، ادارات شهرستان لنگرود ازجمله فرمانداری و دادگستری را نیز با دستگاه‌های پیشرفته جنگ نوین ضدعفونی کردند و مابقی ادارات شهرستان نیز تا پایان وقت امروز ضدعفونی خواهند شد.

اقدام ارزشمند تیپ مخصوص میرزاکوچک علاوه بر جلب رضایت الهی موجب اطمینان خاطر شهروندان شده و تقدیر مردم شرق گیلان ازجمله فرماندار لنگرود را نیز به‌ همراه داشته است.

سیروس شفقی، فرماندار لنگرود در گفت‌وگویی که با خبرنگار لنگرخبر داشته ضمن تشکر از پاسداران به‌ویژه تیپ مخصوص میرزا کوچکی‌ها اظهار کرده که این پاسداران علاوه بر مقابله با کرونا، در بحران برف، فرایند انتخابات و همچنین سایر بحران‌ها نیز مشارکت فعال دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود تلاش‌های مجاهدانه پاسداران تیپ مخصوص میرزاکوچک لنگرود را قابل‌تحسین برشمرد و گفت که این تیپ مستقر در لنگرود در مبارزه با بحران‌ها ازجمله کرونا زمان و مکان نشناخته و با ضدعفونی کردن ادارات و معابر درگیر با این ویروس، شهر و اماکن را برای حضور مردم و مشارکت اجتماعی آن‌ها فراهم می‌کنند.

سردار حسین مصطفی‌پور نیز در حاشیه ضدعفونی دادگستری شهرستان لنگرود توسط پاسداران تیپ مخصوص در جمع اصحاب رسانه حاضر در میدان با بیان اینکه عزم و اراده فعلی در نیروهای سپاهی و بسیجی همچون عزم راسخشان در دوران دفاع مقدس است، اظهار کرد که سپاه تا پاک‌سازی کامل نواحی درگیر با کروناویروس در کنار مردم خواهد ماند و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

فرمانده تیپ مخصوص میرزاکوچک‌خان لنگرود با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقدیر و تشکر از کادر درمانی به‌ویژه پزشکان و پرستاران گفت که پزشکان و پرستاران اعم از برادر و خواهر با حضور بر بالین بیماران به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش هستند تا سلامت را برایشان ارمغان بیاورند از این ما نیز تلاش می‌کنیم تا محیط امن و سالمی را برای آن‌ها و شهروندان فراهم کنیم.

گفتنی است تاکنون تمامی ادارات شهرستان‌های آستانه‌اشرفیه، لنگرود و لاهیجان توسط پاسداران تیپ مریدان همیشه حاضر در میدان ضدعفونی شده و مابقی شهرستان‌ها یعنی سیاهکل، املش و رودسر نیز یکایک ضدعفونی خواهند شد.

ضدعفونی اماکن عمومی و دولتی از سوی پاسداران سپاه علاوه بر کاهش ابتلا شهروندان به کروناویروس و ایجاد بیماری برای آن‌ها موجب شده تا آرامش روانی نسبی در این شهرستان حاکم شود و صرفه‌جویی ریالی در جهت کاهش هزینه خرید ماسک، ملزومات بهداشتی و ضدعفونی‌کننده را در برداشته باشد.

انتهای پیام/