اعزام ۶۶ پزشکیار پاسدار به بیمارستان‌های گیلان
اعزام ۶۶ پزشکیار پاسدار به بیمارستان‌های گیلان

به گفته فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک‌خان ۶۶ نفر از پزشکیاران این تیپ به دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بیمارستان تأمین اجتماعی برای کمک به درمانی استان اعزام شدند.

حسین مصطفی‌پور دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه وظیفه سپاه کمک به مردم در همه بحران‌ها است، اظهار کرد: حتماً در این چند روز دیدید که پرستاران و پزشکان با چه فداکاری و جان‌فشانی دارند به بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا خدمات‌رسانی می‌کنند و سپاه هم در این شرایط در کنار پرستاران، پزشکان و پرسنل تمام بیمارستان‌های کشور است.

وی با اشاره به اعزام پزشکیاران تیپ میرزا کوچک خان سپاه برای کمک به پرستاران و پزشکان استان گفت: با توجه به کمبود کادر درمانی در بیمارستان‌های استان به دلیل شیوع و فراگیری ویروس کرونا مقرر شد پزشکیاران تیپ میرزا کوچک خان با حضور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بیمارستان تأمین اجتماعی به کمک پرستاران و پزشکان بروند.

فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک‌خان نیروی زمینی سپاه پاسداران با اذعان به اینکه پزشکیاران تیپ میرزا کوچک خان سپاه به مراکز درمانی مختلف استان اعزام می‌شوند، تصریح کرد: با موافقت فرمانده نیروی زمینی سپاه ۳۰ نفر از پزشکیاران سپاه به دانشگاه علوم پزشکی و ۳۶ نفر به بیمارستان تأمین اجتماعی منتقل‌شده و ازآنجا به دیگر نقاط استان اعزام می‌شوند تا بتوانند باری را از دوش کاردرمانی استان بردارند.

مصطفی پور لازمه کنترل ویروس کرونا را همدلی و وحدت میان مسؤولان و نهادهای مختلف استان گیلان دانست و بیان کرد: در فاز اول ۶۶ پزشکیار به دانشگاه علوم پزشکی معرفی شدند و آمادگی داریم تا این تعداد را به ۱۰۰ پزشکیار برسانیم.

به گزارش فارس فاز اول گندزدایی در شهرستان‌های شرق گیلان تیپ میرزا کوچک خان سپاه پاسداران انجام و فاز دوم آن در روزهای آینده انجام می‌شود.

انتهای پیام/