نماینده مردم لنگرود در مجلس در گفت‌وگو با لنگرخبر:

بهره‌برداری از بیمارستان شهید حسین پور لنگرود قبل از نوروز ۹۹/نیاز به همت مضاعف وزارت بهداشت برای بهره‌برداری

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر بنای ساختمان بیمارستان ۱۳۷ تخت خوابی شهید حسین پور آماده بهره‌برداری است، گفت: مقرر شد تا پیمانکار باقیمانده ریزه‌کاری‌های بیمارستان را طی دو هفته آینده تکمیل و بیمارستان نیز توسط شبکه بهداشت تجهیز شود.

مهرداد لاهوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به بازدید میدانی خود و تعدادی از مسئولین شهرستانی از بیمارستان جدیدالاحداث شهید مرتضی حسین پور شلمانی لنگرود اظهار کرد: در حال حاضر بنای ساختمان بیمارستان ۱۳۷ تخت خوابی شهید حسین پور آماده بهره‌برداری بوده و هم‌اکنون تخت‌های طبقه دوم این بیمارستان چیدمان شده و بیمارستان در حال تجهیز شدن کامل است.

وی با بیان اینکه ۱۳۷ تخت به‌جز تخت‌های بخش icu، cuu و nicu (ویژه کودکان) است، گفت: در جلسه و بازدید امروز مقرر شد تا پیمانکار باقیمانده ریزه‌کاری‌های بیمارستان مانند نصب کلید و پریز و غیره را طی دو هفته آینده تکمیل و بیمارستان نیز توسط شبکه بهداشت تجهیز شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها مشکل موجود کادر درمانی متخصص برای بیمارستان جدید است،  تصریح کرد: مقرر طی ۴۸ ساعت آینده جلسه با مسئولین بهداشت کشور و استان برگزارشده و درباره به‌کارگیری کاردرمانی متخصص تدابیری اتخاذ شود.

لاهوتی با بیان اینکه این بیمارستان مشکل اعتبار ندارد، افزود: بنای ساختمان و محوطه در فاز اول به پایان رسیده و بیمارستان آماده بهره‌برداری است که در شرایط فعلی برای بهره‌برداری نیاز به همت مضاعف وزارت بهداشت است تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

به گفته وی پیمانکار می‌تواند برخی از کارهای باقیمانده در فاز دوم را بعد از بهره‌برداری نیز انجام دهد و ربطی به بهره‌برداری بیمارستان ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها راه نجات از شر ویروس کرونا این است که هرکسی خانواده خود را قرنطینه کند، گفت: اگر در فرصت کوتاهی در گیلان و لنگرود چند بیمارستان احداث شود مشکلی حل نمی‌شود جز اینکه باید مردم همان‌طور که تاکنون همت کرده‌اند تا پایان شکست کرونا مراقب‌های بهداشتی را انجام دهند.

انتهای پیام/