ویژگی های شاخص اتوبوس های VIP
ویژگی های شاخص اتوبوس های VIP

اتوبوس یکی از بهترین روش های حمل و نقل است. فاکتورهای بسیاری وجود دارد که مردم بر اساس آن، سفر با اتوبوس را ترجیح می دهند. برای مثال یکی از مهم ترین مزایای سفر با اتوبوس قیمت مناسب آن است. نرخ و تعرقه قیمت بلیط اتوبوس، تنها سالی یک بار تغییر می کنید و همین […]

اتوبوس یکی از بهترین روش های حمل و نقل است. فاکتورهای بسیاری وجود دارد که مردم بر اساس آن، سفر با اتوبوس را ترجیح می دهند. برای مثال یکی از مهم ترین مزایای سفر با اتوبوس قیمت مناسب آن است. نرخ و تعرقه قیمت بلیط اتوبوس، تنها سالی یک بار تغییر می کنید و همین سبب شده تا بسیاری از مردم با این وسیله نقلیه سفر کنند. اتوبوس در ایران، جزء یکی از رایج ترین وسایل نقلیه برای جابجایی بین شهری است و بر اساس آمار گرفته شده، سالانه حدود ۴۰۰ میلیون نفر با آن سفر می کنند. در سراسر ایران حدود ۲۰ شرکت اتوبوس رانی وجود دارد که برخی از آن ها خصوصی و برخی دیگر به صورت دولتی فعالیت می کنند.

بنابراین برای انتخاب شرکت و خرید بلیط از آن دست تان بسیار باز است و می توانید از هر وب سایت فروش بلیطی برای خرید بلیط اقدام کنید و یا از روش های سنتی استفاده کرده و مستقیم به شرکت های مسافرتی بروید. و اما بهترین قسمت سفر با اتوبوس، انتخاب نوع آن است. اتوبوس VIP یکی از بهترین ومحبوب ترین اتوبوس های مسافربری است و اکثر کسانی که دوست دارند سفری راحت و بی دغدغه داشته باشند، با این اتوبوس ها سفر می کنند. شاید آخرین باری که با اتوبوس سفر کرده اید مربوط به سال ها پیش باشد، دقیقا در آن زمانی که اتوبوس های مسافر بری بسیار کهنه و زهوار در رفته بودند و ادم هیچ میل و رغبتی برای سفر با آن ها نداشت! از طرف دیگر هم بسیاری از مردم سفر با اتوبوس را بسیار کسل کننده می دانند، در حالی یکی از دلایل کسل کننده تر شدن سفر با این وسیله، امکانات کم آن است! اما با اتوبوس های وی آی پی، دیگر هیچ خبری از سفری حوصله سر بر و کسل کننده نیست و می توانید تا رسیدن به مقصد از تماشای مناظر یا خواندن کتاب و حتی تماشای فیلم لذت ببرید.

به طور کلی اتوبوس های وی آی پی دارای بی نظیر ترین امکانات هستند و بسیاری از مردم ترجیح می دهند که اگر قرار است با اتوبوس سفر کنند، پس نوع VIPرا انتخاب نمایند. شاید منظورمان را از کلمه وی آی پی متوجه نشده باشید. VIP اصطلحی است که مصلما بارها با آن برخورد کرده اید. در سر در تالار یا رستوران و حتی باشگاه و هواپیما! وی آی پی یعنی خصوصی یا اختصاصی. شما با استفاده از خدماتی که بر چسب وی آی پی بر روی آن ها زده شده، در واقع خدماتی خاص دریافت می کنید. اتوبوس های وی آی پی هم از این قضیه مستثنا نیستند. در ادامه با مستر بلیط همراه باشید تا شما را بیشتر با ویژگی های این اتوبوس ها آشنا کنیم.

امکانات ویژه اتوبوس های VIP

اتوبوس های وی آی پی در مقایسه با اتوبوس های عادی بسیار منحصر به فرد هستند و همانطور که گفتیم اکثر مردم ترجیح می دهند تا با امکانات بیشتر و دغدغه های کمتر سفر کنند. این اتوبوس ها در دو مدل طراحی می شوند. مدل اول دارای صندلی هایی است که قابلیت تخت خواب شو را دارند و مدل دوم صندلی هایی دارد که نیمه تخت خواب شو هستند. در این اتوبوس ها، صندلی ها به صورت ردیفی و سه تایی قرار دارند. اتوبوس های VIP معمولا ظرفیت کمتری نسبت به سایر اتوبوس ها دارند و تقریبا حدود ۲۵ نفر مسافر در آن ها جا می گیرد. همین ظرفیت کم باعث شده تا مسافرین احساس راحتی بیشتری کنند و بتوانند صندلی های خود را تا ۱۴۵ درجه خم کنند.

یکی از مشکلاتی که در حین سفر با اتوبوس برای مسافرین پیش می آید، این است که مجبور هستند مدت ها بی حرکت بر روی صندلی بنشینند بدون اینکه حتی پاهای خود را دراز کنند تا خستگی از تن شان در رود! اما اتوبوس های وی آی پی این ویژگی را دارند تا مسافرین کمتر احساس خستگی کنند. در قسمت پایینی هر صندلی یک تکه طراحی شده تا هر نفر بتواند پاهایش را دراز کرده و بر روی آن بیندازد تا به راحتی استراحت کند.

در اتوبوس های وی آی پی مدل نیمه تخت خواب شو، جر صندلی ها و تعداد مسافرین، دیگر هیچ تفاوتی میان آن و اتوبوس وی آی پی تخت خواب شو وجود ندارد. در اتوبوس های نیمه تخت خواب شو حدود ۳۶ مسافر جای می گیرد. صندلی های این نوع اتوبوس ها بسیار بزرگ و عریض طراحی شده اند و علت آن هم رفاه حال مسافرین است. اگر قصد داریم تا به سفری طولانی بروید پیشنهاد می کنیم که اتوبوس های وی آی پی تخت خواب شوی کامل را انتخاب کنید، چراکه هر چه مسافت طولانی تر باشد شما به استراحت بیشتری نیاز دارید و در مقابل اتوبوس های نیمه تخت خواب شو مناسب سفر های کوتاه هستند.

از دیگر ویژگی های این اتوبوس ها می توانیم به سیستم تهویه هوای مطبوع آن اشاره کنیم. تهویه هوا در حین سفر آنهم در وسیله نقلیه ای مانند اتوبوس بسیار لازم و ضروری است. با استفاده از این سیستم هوای داخل اتوبوس همیشه مطبوع می ماند و مسافرین حال بهتری در حین سفر دارند. این اتوبوس ها دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی نیز هستند که قدرت آن بسیار بالاست.

در ایران تنها چند شرکت به خصوص دارای اتوبوس هایی با خدمات وی آی پی هستند و شما تمی توانید بلیط این اتوبوس ها را از هر شرکتی تهیه نمایید! اما خوشبختانه قسمت خوب ماجرا اینجاست که این چند شرکت ویژه در هر شهری که فکرش را بکنید نمایندگی و تردد دارند. در این اتوبوس ها امکانات دیگری هم وجود دارد که جذاب ترینش وجود مانیتور برای هر مسافر به صورت جداگانه است. با این ویژگی می توانید به راحتی هر فیلمی که دوست داشتید را تماشا کنید و یا با آن موسیقی گوش کنید.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در سفر وجود دارد و تقریبا به دغدغه همه ی ما تبدیل شده، خالی شدن شارژ باتری وسایل الکتریکی مان است. مانند موبایل یا لپتاپ و تبلت! یکی از راه های این مشکل حمل پاور بانک است اما همه این وسیله را ندارند به همین خاطر در کنار هر صندلی یک پریز برق با قابلیت ۲۲۰ ولت تعبیه شده که می توانید به راحتی وسایل خود را شارژ کنید.

به طور کلی اتوبوس های وی آی پی، نسل جدیدی در ناوگان های حمل و نقلی زمینی هستند که سفر و جابجایی را برای مردن راحت تر کرده اند و جزء یکی از کار آمد ترین وسایل محسوب می شوند و گاها سبب می شوند تا مسافرین یک سفر عالی و ویژه را تجربه نمایند.