معرفی انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران و مقایسه آنها
معرفی انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران و مقایسه آنها

معمولاً بر اساس تصور عموم مردم تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی فقط از نظر کیفیت آنهاست. اما لازم است بدانید این درب ها علاوه بر کیفیت، تفاوت های دیگری نیز دارند که ما به بررسی آنها پرداخته ایم.

در بازار ایران سه نوع درب ضد سرقت اصلی شامل: درب ضد سرقت ایرانی، درب ضد سرقت ترک، و درب ضد سرقت چینی عرضه می شود. به طور کلی، مانند سایر اجناس موجود در بازار از بین درب های ضد سرقت نیز درب های ترک از کیفیت و قیمت بیشتری برخوردار هستند و درب های چینی نیز مثل سایر اجناس ساخت این کشور کیفیت بالایی ندارند و به همین نسبت قیمت پایین تری نیز دارند.

تفاوت انواع مختلف درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

معمولاً بر اساس تصور عموم مردم تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی فقط از نظر کیفیت آنهاست. اما لازم است بدانید این درب ها علاوه بر کیفیت، تفاوت های دیگری نیز دارند که ما به بررسی آنها پرداخته ایم.

به طور کلی درب های ضد سرقت ایرانی ظاهری کاملاً مشابه درهای ضد سرقت ترکیه ای دارند. البته تعداد خیلی کمی درب ایرانی با ظاهر مشابه با درب ضد سرقت چینی نیز تولید می شود. بنابراین، از نظر ظاهری درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران به دو دسته ساخت کشور ترکیه و ساخت کشور چین تقسیم می شوند. لازم به ذکر است درب های چینی بر اساس الگوهای ایتالیایی ساخته شده اند. اصلی ترین تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی از نظر ظاهر این درب ها به شرح زیر هستند:

تفاوت در چهارچوب: در انواع درب ضد سرقت چینی سطوح خارجی و لنگه درب اختلاف سطح خیلی کمی دارند؛ در حالیکه این اختلاف سطح در درب های ضد سرقت ترک بیشتر است.

تفاوت در لولا: درب های ضد سرقت چینی لولاهای کاملاً مخفی دارند. در حالیکه لولاهای درب ضد سرقت ترک از سمت داخل دیده می شوند.

تفاوت در رویه: رویه نهایی درهای چینی یا به صورت HDF رنگ شده هستند، یا رویه فلزی. در حالیکه رویه درهای ترک یا به صورت MDF با روکش طبیعی چوب است یا MDF با روکش پی وی سی.

تفاوت در وزن: درهای ضد سرقت چینی وزن بسیار سبکی دارند. در حالیکه وزن درب های ترکیه ای بسیار بیشتر است

تفاوت در نصب: درب های ضد سرقت چینی نسبت به درب های ترکیه ای و ایرانی نصب آسانتر و سریع تری دارند.

تفاوت در کیفیت: عموماً تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی را به کیفیت آنها نسبت می دهند و با توجه به کیفیت پایین اکثر محصولات چینی، درب های ضد سرقت چینی را نیز بی کیفیت می دانند. و همانند سایر محصولات ترک، درب های محصول این کشور را نیز باکیفیت می دانند.

تفاوت در ابعاد: ابعاد درب ضد سرقت چینی: ۲۱۰×۱۰۵ سانتیمتر؛ ابعاد درب ضد سرقت ترکیه ای و ایرانی: ۲۲۰×۱۱۵سانتیمتر.

– تفاوت در قیمت:

قیمت درب ضد سرقت یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب یک درب است. درب های ضد سرقت بسیار متنوع هستند و این تنوع باعث شده است تا تفاوت قیمت بسیار زیادی هم در مدل های مختلف وجود داشته باشد. نام کشور سازنده درب تا حدودی در قیمت آن موثر است. درب های ضد سرقت ترکیه ای کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به سایر درب های موجود در بازار دارند. درب های ضد سرقت ایرانی از قیمت متوسطی برخوردار و خرید این درب های تولید داخل بسیار به صرفه است. درب های ضد سرقت چینی ارزان ترین درب های موجود در بازار ایران می باشند.

برای آشنایی بهتر و بیشتر با انواع درب ضد سرقت و هر آنچه درباره این درب ها لازم است بدانید به سایت مومن در مراجعه کنید.