شناخت کامل سئو سایت
شناخت کامل سئو سایت

سئو سایت به انگلیسی seo نامیده می‌شود که می‌توان گفت مخفف عبارت Search Engine Optimisation است. با توجه به بررسی ها و گزارش های انجام شده نتایجی از وب سایت ها که در صفحه دوم گوگل نمایش داده می‌شوند به میزان ۵ درصد تمامی کلیک های کاربران را از آن خود می‌کند.

شاید با دو کلمه سئو سایت که امروزه محبوبیت خاصی در دنیای اینترنت و وب سایت ها پیدا کرده است، آشنا شده باشید یا اگر با دنیای وب سرکار دارید به طور حتم در آینده آشنا خواهید شد. تمام فعالیت های ما که برای افزایش بازدید و کیفیت سایت انجام خواهد شد و با هدف بالا بردن رتبه سایت توسط الگوریتم های مربوطه هستند، به طور کلی سئو سایت گفته می‌شود. سئو سایت به انگلیسی seo نامیده می‌شود که می‌توان گفت مخفف عبارت Search Engine Optimisation است. با توجه به بررسی ها و گزارش های انجام شده نتایجی از وب سایت ها که در صفحه دوم گوگل نمایش داده می‌شوند به میزان ۵ درصد تمامی کلیک های کاربران را از آن خود می‌کند. به همین دلیل اکثر افراد قصد رسیدن به صفحه اول گوگل و استفاده از نتایج ۹۵ درصدی کلیک ها را دارند تا بتوانند هر چه بهتر و سریعتر در کسب و کار خود تغییر ایجاد کنند و به موفقیت دست پیدا کنند. این تنها با استفاده از سئو سایت درست امکان پذیر خواهد بود.

شما می‌توانید این روش ها را به صورت فردی دنبال کرده و آنها را آموزش ببینید تا بتوانید سئو سایت خود را با استفاده از روش هایی درست کنید. ولی یادگیری فردی بسیار زمان بر خواهد بود و نیاز به صرف وقت و هزینه بسیار زیادی دارد. پس بهتر است از شرکت های محبوب و حرفه‌ای که در این زمینه تخصص دارند استفاده کنید. با یک جستجوی کوچک در اینترنت می‌توانید تعداد بسیار زیادی وب سایت در این زمینه ببینید که تنها برخی از آنها می‌توانند به صورت حرفه‌ای به شما کمک کنند. آژانس دیجیتال مارکتینگ راش وب، از جمله این شرکت هاست که با تجربه بسیار زیاد در این زمینه می‌تواند به بهترین صورت و در عالی‌ترین زمان در سئو سایت شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

پاسخ به سوال بزرگ سئو چیست؟

در یک جمع بندی کلی می‌توان گفت که مجموعه روش هایی که برای بالا بردن رتبه سایت خود در نتایج گوگل استفاده می‌شود، سئو سایت می‌گویند که در نهایت به رسیدن به رتبه های اول گوگل منجر خواهد شد. همچنین می‌توان گفت استفاده از سئو سایت می‌تواند یک راه حل مفید و موثر برای بالا بردن ترافیک سایت باشد. طراحی سایت وردپرس یا هر سایت دیگری امروزه بدون استفاده از سئو سایت بی معنی خواهد بود و هیچ نتیجه و تاثیر خاصی نخواهد داشت.

بطور کلی سئو سایت را در سه بخش اصلی انجام می‌دهند که در ادامه به این سه بخش اشاره خواهیم کرد:

بخش اول سئو تکنیکال: این بخش به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت سئو سایت نامیده می‌شود که به قسمت داخلی و بخش کدنویسی وب سایت ها مربوط می‌شود. باید توجه داشته باشید که کد های وب سایت ها به اندازه میزان و کیفیت محتوای سایت برای گوگل با ارزش خواهد بود، پس در نتیجه برای رسیدن به رتبه برتر باید به این بخش بسیار زیاد توجه کنید. این قسمت در طراحی سایت وردپرس خیلی بهتر انجام می‌شود.

بخش دوم سئو داخلی : بخش داخلی سایت ها را می‌توان هر آنچه که در وب سایت ها قابل دیدن است، نام گذاری کرد. هر محتوایی که در سایت شما قرار می‌گیرد که باید با قوانین خاصی تولید شود، به بهبود این بخش از سئو کمک خواهد کرد. برای بهبود این قسمت از خرید محتواهای خاصی که سئو سایت در آنها در نظر گرفته شده است، استفاده می‌کنند. با توجه به کاربرد هایی که در قسمت های مختلف این بخش وجود دارد می‌توان گفت که اهمیت به این بخش هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در نهایت بخش سوم سئو خارجی:

در بخش سوم به رابطه‌ای که سایت های مختلف در هر کجای دنیا با سایت شما دارد، اشاره می‌شود که می‌توان سایت شما را به نوعی به قسمت های مختلف دنیای اینترنت معرفی کرده و سایر کاربران را با آن آشنا کرد. برای این قسمت از لینک دهی و استفاده از بک لینک ها استفاده می‌شود. برا  استفاده از سئو در این بخش نیاز به پخش کردن لینک های مربوط به صفحات وب سایت خود در دیگر وب سایت ها خواهید داشت. می‌توانید این کار را توسط چندین روش انجام دهید که هر کدام از این روش ها بازخورد متفاوتی خواهند داشت. از جمله این روش ها می‌توان به خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی اشاره کرد.

رپورتاژ آگهی یک متن در اندازه ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ کلمه است که به صورت غیر مستقیم در مورد هدف و زمینه سایت شما صحبت خواهد کرد. رپورتاژ ها متونی هستند که به صورت غیر مستقیم در زمینه تبلیغاتی نوشته می‌شوند. در این متون از یکسری کلمات کلیدی استفاده می‌شود که توسط کاربران جستجو می‌شود. این کلمات کلیدی می‌توانند به یکی از صفحات وب سایت شما لینک دهی شده و برای معرفی وب سایت شما اقدام کنند. خرید رپورتاژ می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت شما داشته باشد و بیشتر افراد در یک مدت زمان خاصی از این روش استفاده خواهند کرد.