نقش تأثیرگذار رسانه‌ها در عمومی‌کردن رزمایش مواسات
نقش تأثیرگذار رسانه‌ها در عمومی‌کردن رزمایش مواسات

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به آسیب‌های اقتصادی مردم براثر ویروس مخرب کرونا گفت: رسانه‌ها در حوزه تبلیغی برای عمومی‌کردن رزمایش مواسات در جامعه نقش تأثیرگذاری دارند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی نقوی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران این شهرستان با محوریت اجرای رزمایش مواسات در ایام ماه مبارک رمضان امسال اظهار کرد: این رزمایش به پیشنهاد مقام معظم رهبری برای کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا و با نیت تقرب به خدا است.

وی با اشاره به نقش ائمه جمعه در فرهنگ‌سازی کار مؤمنانه و کمک خداپسندانه به‌عنوان قرارگاه فرهنگی هر شهرستان افزود: ماه رمضان فرصت مناسبی برای انفاق، کمک مؤمنانه و همدلانه از همنوعان نیازمند جامعه است.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه رزمایش مواسات باهدف کمک مؤمنانه برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب ویروس کرونا در حوزه آسیب‌های اقتصادی مردم در سطح کشور اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور متأسفانه ما شاهد از دست رفتن جان عده زیادی از هم‌وطنان و کادر درمانی در حوزه بهداشت و درمان بودیم.

وی با بیان اینکه حواشی بیماری کرونا در جامعه کمتر از خود ویروس نبوده است، گفت: تعطیلی کسب‌وکارهای بازاریان، دست‌فروشان و کارگران به‌ویژه که با روزهای پایانی سال و آغاز سال نو همراه بوده، زندگی و معیشت این افراد را تحت تأثیر قرار داده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نقوی با اشاره به حضور پررنگ و میدانی گروه‌های جهادی و خیرین برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: در این حادثه بزرگ جهت خدمات‌رسانی به مردم هرکسی که احساس مسؤولیت می‌کرد وارد میدان شد و صحنه‌هایی که ازخودگذشتگی جوانان دهه سوم و چهارم انقلاب در موضوع کرونا دیدیم یادآور جوانان دوران انقلاب و دفاع مقدس بود که نشان از بصیرت، معرفت و ایمان آن‌ها داشت.

وی ایجاد انسجام و وحدت جهت سازمان‌دهی کمک‌های مردمی در ایام ماه مبارک رمضان را ضروری خواند و گفت: برای امدادرسانی معیشتی باید تلاش کنیم تا به‌درستی خانواده‌های آسیب‌دیده و نیازمند جامعه شناسایی و موردحمایت قرار دهیم.

امام‌جمعه لنگرود احساس مسؤولیت و دلسوزی نسبت به همنوعان نیازمند را از تأکیدات دینی و ارزش‌های انسانی خواند و افزود: برای عمومی‌ کردن و فراگیر شدن رزمایش مواسات در جامعه و استفاده از ظرفیت خیرین و مردم در این امر حرکت تبلیغی و نقش رسانه‌ها بسیار بااهمیت و تأثیرگذار است.

وی با  تأکید به جهت‌دهی ارائه خدمات خیرخواهانه مردم و ترویج آن در جامعه بیان کرد: با استفاده از ظرفیت خیرین و گروه‌های جهادی می‌توانیم تلاش کنیم تا به هدف شهری بدون فقیر و نیازمند نزدیک شویم و این نیازمند شناسایی کردن افراد با حفظ کرامت انسانی است.

انتهای پیام/