BBC به منبر معاویه تبدیل شده است/تهدیدها وسیله‌ای برای رشد هستند
BBC به منبر معاویه تبدیل شده است/تهدیدها وسیله‌ای برای رشد هستند

تحلیلگر حوزه صهیونیست‌شناسی با اشاره به لزوم تبدیل تهدید به فرصت، گفت:‌ باید از رسانه‌ها برای برای ارتقای فرهنگ اسلامی استفاده کنیم و اجازه ندهیم عملیات روانی معاویه که هم‌اکنون در شبکه ماهواره‌ای BBC در حال انجام شدن است، برای ما تهدیدی باشد. به گزارش «لنگرنیوز» ، چهاردهمین اجتماع حزب‌الله سایبر ۴ شهریورماه در سالن […]

تحلیلگر حوزه صهیونیست‌شناسی با اشاره به لزوم تبدیل تهدید به فرصت، گفت:‌ باید از رسانه‌ها برای برای ارتقای فرهنگ اسلامی استفاده کنیم و اجازه ندهیم عملیات روانی معاویه که هم‌اکنون در شبکه ماهواره‌ای BBC در حال انجام شدن است، برای ما تهدیدی باشد.

به گزارش «لنگرنیوز» ، چهاردهمین اجتماع حزب‌الله سایبر ۴ شهریورماه در سالن همایش‌های بوستان گفت‌وگو محل برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم علی‌اکبر رائفی‌پور پژوهشگر و تحلیلگر حوزه صهیونیست‌شناسی با بیان اینکه ما سال‌ها است که منتظر شکل‌گیری چنین اجتماعاتی بودیم، اظهار داشت: برای گسترش امور فرهنگی باید هزینه کنیم که در این راستا عزیزانی را هم از دست خواهیم داد همانطور که در ۸ سال دفاع مقدس افرادی را از دست دادیم که البته جنگ فرهنگی امروز بسیار سخت‌تراز گذشته است.

 وی با اشاره به اینکه ما ایرانی‌ها همیشه فکر می‌کنیم هر جریانی تمدید می‌شود خاطرنشان کرد: در آن زمان امام خمینی (ره)‌ از مردم خواستند که در جنگ تحمیلی وارد میدان شوند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز امروز می‌خواهند که در میدان جنگ حضور داشته باشند و اجازه نفوذ فرهنگ دشمنان و بیگانگان را ندهند.

رائفی‌پور با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده است که جهادگران از هیچ سرزنش‌کننده‌ای هراس ندارند، گفت: این وعده‌ الهی به معنای این است که ما را سرزنش خواهند کرد اما باید توجه داشت تا این سرزنش‌ها باعث زمین‌گیر شدن ما نشوند.

این استاد رسانه با بیان اینکه امروز ماهواره و نرم‌افزارها، دیروز تلویزیون و قبل‌تر رادیو به عنوان ابزار ارائه تفکر در جامعه نقش ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد:‌ آنچه از منبر معاویه گفته می‌شد هم‌اکنون از شبکه ماهواره‌ای بی‌بی‌سی پخش می‌‌شود با این تفاوت که تعداد مخاطبان بیشتر شده پس وظیفه ما هم سنگین‌تر است.

وی با بیان اینکه ابزارهای اطلاع‌رسانی افزوده شده است، تصریح کرد:‌ امروز ویژگی‌هایی همچون سرعت و وسعت انتقال اطلاعات و همچنین ماندگاری باعث اهمیت استفاده درست از ابزار رسانه شده است.

شبکه BBC به منبر معاویه تبدیل شده است

رائفی‌پور با اشاره به اهمیت استفاده کاربردی از رسانه‌ها برای گسترش فرهنگ اسلامی ادامه داد: همان عملیات روانی که معاویه در آن زمان می‌کرد هم‌اکنون در شبکه ماهواره‌ای بی‌بی‌سی در حال انجام شدن است. اگر از رسانه درست استفاده شود می‌توان از آن به عنوان ابزار گسترش فرهنگ اسلامی بهره گرفت. پس باید در این زمینه هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه مسلمانان از تهدید فرصت می‌سازند، اظهار داشت: در مذهب تشیع چیزی به عنوان تهدید وجود ندارد به ما آموخته‌اند که هر تهدیدی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد که در این راستا رسانه نقش موثری دارد.

تهدیدها وسیله‌ای برای رشد هستند

رائفی‌پور تهدیدها را وسیله‌ای برای واکسینه‌ شدن و رشد جوامع دانست و افزود: برای یک مؤمن وجود شیطان فرصتی است که او را به آگاهی و کامل می‌رساند یعنی تهدید مسلمانان را رشد می‌دهد.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید در همه حال آماده باشند، گفت: آمادگی باعث می‌شود امروز ما در غزه حضور داشته باشیم البته این حضور الزاماً به معنای حضور فیزیکی نیست بلکه رسانه‌های ما طوری اقدام کردند که ایران اسلامی در تمامی نقاط جهان مطرح شده است.

رائفی پور با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد ایران‌هراسی در جهان گفت: امروز حضور ایران از عراق تا اسرائیل حس می‌شود دشمنان، دیروز در عراق و امروز در غزه در حال جنگ با ما هستند.

 این پژوهشگر ادامه داد: اگر حمله داعش به عراق صورت نمی‌گرفت هیچ وقت مردم عراق با هم متحد نمی‌شدند بنابراین مسلمانان این کشور توانستند از این تهدید به نفع خود استفاده و آن را به فرصت خوبی تبدیل کنند.

نقشه دشمنان با رصد رسانه‌های آنها مشخص می‌شود

رائفی‌پور بیان داشت: جبهه یعنی عدم موازی‌کاری، اتحاد و کنار هم بودن، اتاق فرماندهی مشترک که امروز جبهه فرهنگی به اینها نیاز دارد پس اگر اختلافی هم هست باید خصوصی حل شود و نگذاریم دشمنان از اختلاف بین مسلمانان سواستفاده کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان به بهانه‌های مختلف قصد نابودی اسلامی را دارند، اظهار داشت:‌ روزی که فیلمی ساخته و خبری با عنوان اینکه «مسلمانان تروریست هستند» منتشر شد یعنی منتظر باشید که به مسلمانان حمله کنیم. همان زمان بود که به بهانه خراب شدن دو ساختمان در آمریکا به مسلمانان حمله شد.

رائفی‌پور با اشاره به اینکه بهترین جایی که می‌توان مچ دشمنان اسلام را گرفت رصد رسانه‌های آنها است، افزود: وقتی شبکه ماهواره‌ای شیعه و سنی ضد هم تشکیل می‌شود یعنی ما باید منتظر دعوای عربی شیعه و سنی باشیم.

رسانه‌ها قدرت ملت‌ها را تعیین می‌کنند

این پژوهشگر قرآنی با بیان اینکه امروز رسانه‌ها قدرت ملت‌ها را تعیین می‌کنند، گفت: اگر در دنیا دموکراسی وسیله قدرت گرفتن شود چاره‌ای جز به دست آوردن رأی مردم وجود ندارد.

وی ادامه داد: کار رسانه‌ها آگاهی‌بخشی به مردم نسبت به مسائل و معضلات است. اگر آموزش نبینند که چگونه از رسانه‌ها استفاده کنند به طور حتم در تمامی عرصه‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد.

سیاه‌نمایی مذهب تشیع در فضای مجازی

رائفی‌پور با اشاره به توطئه‌ دشمنان برای بد جلوه دادن شیعه ادامه داد: وقتی در گوگل عکس مسلمانان اهل سنت را جستجو کنیم عکسی از نماز جماعت آنها می‌آید اما وقتی مسلمان شیعه را جستجو کنیم عکس خون و کشتار خودنمایی می‌کند. با این وجود چگونه توقع داشته باشیم کسی که تازه با اسلام آشنا شده است و می‌خواهد مذهب خود را انتخاب کند به تشیع گرایش یابد.

 رائفی‌پور خاطرنشان کرد: برخی از مراکز فرهنگی فعالیت‌هایی غیر فرهنگی دارند و تصور می‌کنند کارشان درست است در حالی که گاهی با اقدامات نسنجیده به سود دشمن حرکت می‌کنند. بنابراین جبهه‌های فرهنگی باید هوشیارانه در مقابل توطئه‌های دشمن عمل کنند.

وی با اشاره به اهمیت هنر ارتباطات برای تأثیرگذاری بر مخاطب افزود: حضرت موسی (ع)‌ نسبت به هارون اعلم بود اما می‌گفت او بهتر از من می‌تواند صحبت کند یعنی هنر برقراری ارتباط بهتری دارد که این امر نشانگر اهمیت هنر ارتباطات است.

رائفی‌پور گفت: عدم یادگیری هنر برقراری ارتباط یا مردم را بیزار می‌کند یا منافق که هر دو فاجعه است.

رونمایی از نرم افزار بشقاب‌های خالی

در ادامه این مراسم از نرم‌افزار «بشقاب‌های خالی» رونمایی شد. این نرم‌افزار درباره آسیب‌شناسی شبکه‌های ماهواره‌ای که توسط مؤسسه فرهنگی آسمانه برای کسانی که ماهواره دارند یا می‌خواهند ماهواره بخرند طراحی و تدوین شده است.

در پایان این مراسم نیز حامد زمانی خواننده انقلابی کشورمان به اجرای چند قطعه پرداخت.