ادوات صید غیرمجاز در لنگرود کشف و ضبط شد
ادوات صید غیرمجاز در لنگرود کشف و ضبط شد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود از کشف و ضبط چهار دستگاه خرچنگ دام و سه دستگاه دام حلقوی در جریان گشت و کنترل کانون‌های حساس آبی شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، با شروع فصل تخم‌ریزی آبزیان و ممنوعیت هرگونه صید در پهنه‌های آبی استان، اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود اقدام به ایجاد تیم‌های گشت و کنترل ویژه در شهرستان کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود با اعلام این خبر اظهار کرد: در جریان گشت و کنترل کانون‌های حساس آبی شهرستان لنگرود توسط کارشناسان محیط‌زیست،افرادی که با احداث سد چوبی (سد کلهام) بر روی رودخانه لنگرود اقدام به صید غیرمجاز و ایجاد اخلال در مسیر طبیعی رودخانه کرده بودند به مراجع قضایی معرفی‌شده و ادوات غیرمجاز موجود در محل شامل چهار دستگاه خرچنگ دام و سه دستگاه دام حلقوی ضبط گردید.

سید امین نجات گفت: هرساله و هم‌زمان با شروع فصل مهاجرت آبزیان به سمت رودخانه‌های استان گیلان جهت تکثیر و زادآوری، نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود نظارت و پایش‌های خود در مناطق تحت مدیریت را شدت می‌بخشند و سعی در ایجاد شرایط امن جهت تکثیر ماهیان در رودخانه‌های شهرستان دارند.