چالشی که “سید جلال” به راه انداخت و تشت رسوایی خیلی‌ها را به صدا درآورد
چالشی که “سید جلال” به راه انداخت و تشت رسوایی خیلی‌ها را به صدا درآورد

خبر اعطای کمک ۱ میلیارد تومانی سید جلال حسینی (کاپیتان اسبق تیم ملی و فعلی پرسپولیس) به شهروندان دیار قایقران، جهت تهیه بسته‌های معیشتی، ماسک، دستکش و… جالب‌توجه و در نوع خود منحصر بفرد بوده است.

به گزارش لنگرخبر، قریب به ۲ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشورمان می‌گذرد و در طول این مدت جدای نمره‌ای که دولت و نهادهای مربوطه در ساماندهی و خدمات‌رسانی کسب نموده‌اند، یقیناً امتیاز کسب‌شده توسط تشکل‌های مردم‌نهاد، هیات ها، بسیج محلات و… غیر از عدد ۲۰ نخواهد بود.

در این میان و طبق روال سال‌های اخیر که شاهد ورود جهادی ورزشکاران، هنرمندان و شخصیت‌های برجسته کشور به عرصه‌های بحرانی و یاری مردم ستمدیده بوده‌ایم، این بار نیز روی دادن این‌گونه موارد دور از انتظار نبود؛ اما در میان بهت و حیرت جامعه خبری و رسانه‌های ارتباط‌جمعی در مواجهه با بحران ویروس کووید ۱۹، نه‌تنها از هنرمندان روشنفکر و سلبریتی ها خبری نشد بلکه حتی بزرگان سیاست و ورزش نیز ترجیح دادند تا در منازل خویش بمانند و دارایی و اعتبار خویش را نیز قرنطینه نمایند. شاید دلیل این امر، خطرپذیری و ریسک شیوع این ویروس و ترس از حضور در بین بیماران و بیمارستان باشد که در بحران‌هایی مثل سیل یا زلزله یا …چنین دلهره و اضطرابی وجود نداشت و یا شاید هم عدم توانایی بهره‌برداری رسانه‌ای و یا شاید…

علی‌هذا در این میان، خبر اعطای کمک ۱ میلیارد تومانی سید جلال حسینی (کاپیتان اسبق تیم ملی و فعلی پرسپولیس) به شهروندان دیار قایقران، جهت تهیه بسته‌های معیشتی، ماسک، دستکش و… جالب‌توجه و در نوع خود منحصر بفرد بوده است.

این ورزشکار غیرتمند گیلانی که همچون سایر ورزشکاران دنیا، درگیر با بحران کرونا، تعطیلی لیگ و قرنطینه خانگی است، سنت حسنه دستگیری از نیازمندان را احیا کرد و بار دیگر تعصب و عشق و علاقه وافر خویش به زادگاه و مردمانش را متجلی نمود.

شاید برای ورزشکارانی در این سطح، اهدای چنین مبالغی، خیلی هم کار سخت و دور از ذهنی نباشد.

کما اینکه امثال رونالدوی پرتغالی و دروگبای ساحل‌عاجی نیز در کشورهای متبوعه خویش، بخشی از هزینه‌های درمانی بیماران را تقبل نمودند…
اما سؤال این است که:

۱- چرا در بین این‌همه ورزشکار متمول وطنی و بخصوص فوتبالیست‌ها، کسی تاکنون پیش‌قدم کمک به مردم نشده؟ (حتی به مردم و شهر زادگاه خودش)

۲- چرا ورزشکاران ما که در بسیاری موارد از بازیکنان خارجی الگوبرداری می‌کنند (نحوه تمرین – نوع پوشش – ادبیات گفتاری و…)، بسان ایشان بخشی از مبالغ قراردادهایشان را نبخشیده‌اند؟

۳- چرا برخی ورزشکار نماهایی که با علم و تخصص نداشته، عالم و آدم را در خصوص چالش‌های مدیریتی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی به باد انتقاد و تهمت می‌گیرند، اکنون و در این برهه حساس، در لانه موش‌هایشان خزیده و مردم طبقه پایین را به جنگ کرونا فرستاده‌اند و خود تماشاچی‌اند؟

پ ن: خبرهایی از برنامه‌های خیریه مجازی برخی ورزشکاران در رسانه‌ها به گوش رسیده اما هنوز محقق نشده و البته کم‌کم دارد دیر می‌شود.

  • نویسنده : مجید صبوحی