حذف ۴ صفر هیچ تاثیری بر اقتصاد مردم ندارد/مردم را سرگردان نکنیم
حذف ۴ صفر هیچ تاثیری بر اقتصاد مردم ندارد/مردم را سرگردان نکنیم

نماینده لنگرود در مجلس معتقد است که حذف ۴ صفر از پول ملی هیچ تاثیری بر اقتصاد مردم ندارد و باعث سرگردانی آنها می شود.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز دوشنبه (۱۵ اردیبهشت) قوه مقننه و  در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف ۴ صفر) اظهار داشت: حذف ۴ صفر اتفاق جدیدی نیست ودر  دولت قبل هم این موضوع مطرح بود و ای کاش زمانی که شرایط اقتصادی باثباتی داشتیم دست به این کار می‌زدیم.

وی با بیان اینکه حذف ۴ صفر از پول ملی با ضرر همراه خواهد بود، اضافه کرد:مردم در شرایط فعلی نگران شرایط اقتصادی کشور هستند آنها انتظار دارند که قیمت‌ها ارزان شود و تأثیر اقتصادی در زندگی مردم بیفتد حال با حذف ۴ صفر چه اتفاقی در زندگی مردم خواهد افتاد؟ عملاً با این تصمیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: حذف ۴ صفر از پول ملی کشور اطلاعات مالی را تسهیل می‌کند اما ما باید ارزش پول ملی را تقویت و حفظ کنیم.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در این شرایطی که در اواخر مجلس هستیم و بحث تورم فضای باثباتی ندارد ممکن است به شرایط فعلی و تورم موجود در کشور دامن بزند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود:‌هر چند دولت نسبت به حذف ۴ صفر اقدام کرده است چرا که اگر چک پول‌های ۱۰۰ هزار تومانی را ببینید یک طرف آن ۴ صفر اضافه شده و طرف دیگر ۴ صفر از آن حذف شده است.

وی در ادامه سخنانش تأکید کرد: حذف ۴ صفر هیچ تأثیر اقتصادی در زندگی مردم ندارد و باید برای این موضوع زمان بیشتری اختصاص دهیم بگذاریم مجلس آینده همه به این موضوع بپردازد و در زمان بیشتری نمایندگان آینده برای این موضوع تصمیم بگیرند.

لاهوتی در خاتمه بیان کرد:‌وضعیت تورم اقتصای کشور آن هم در چنین شرایط خاصی بیانگر این است که نباید چنین تصمیماتی گرفته شود چرا که در مردم سرگردانی به وجود می‌‌آید و شک نداریم که همین محاسبات می‌تواند در افزایش قیمت‌ها تأثیر بسزایی داشته باشد.