کشف انبار اقلام احتکاری در لنگرود

فرمانده انتظامی گیلان از کشف یک انبار اقلام خوراکی احتکاری به ارزش یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال در شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  در پی دریافت گزارشی مبنی بر انباشت مقدار زیادی اقلام خوراکی احتکار شده در یک انبار در شهرستان لنگرود، بلافاصله پلیس برای بررسی موضوع وارد عمل شد و کارآگاهان پلیس آگاهی پس از شناسایی این انبار با کنترل نامحسوس محل موردنظر و اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی قضایی و به همراه نمایندگان اداره تعزیرات و صنعت معدن تجارت به این مکان اعزام شدند.

وی گفت: در بازرسی از این انبار؛ اقلام احتکاری از قبیل سه هزار و ۳۷۶ کیلوگرم روغن، یک هزار و ۷۱۰ کیلوگرم نشاسته، یک هزار  و ۳۵۰ کیلوگرم شکر، ۲۴۰ کیلوگرم مربای قنادی، ۲۴ کیلوگرم ژله، یک هزار لیتر گلاب، سه هزار و ۳۰۰ صفحه کیک، یک هزار و ۳۲۰ عدد روغن قنادی، ۸۰۰ عدد رنگ خوراکی، یک هزار عدد کاغذ شیرینی، ۵۰۰ بسته وانیل، ۸۵ عدد قیف قنادی، ۴۶ عدد ظرف پیتزا، ۴۵ عدد دستکش، ۱۰۰ عدد ماسوره، ۲۰ کیلوگرم بکینگ پودر، دو کارتن سوزن منگنه، ۱۰ کیلوگرم دارچین، ۱۰ کیلوگرم ژلاتین، دو توپ پارچه و ۱۰ کیلوگرم آرد نخودچی کشف شد.

سردار ملکی به دستگیری متهم ۴۷ ساله و معرفی وی به مرجع قضایی اشاره و اظهار کرد: ارزش ریالی کالا‌های کشف‌شده از سوی کارشناسان یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی گیلان همچنین بر عزم جدی پلیس در برخورد با محتکران و افراد سودجو تأکید  و از شهروندان درخواست کرد هرگونه اخبار مربوط به احتکار و قاچاق کالا و ارز را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.