شمار بیماران مبتلا به کرونا در گیلان در حال افزایش است
شمار بیماران مبتلا به کرونا در گیلان در حال افزایش است

حیدرزاده از مراجعه روزانه حدود ۴۰ بیمار مشکوک به کروناویروس به بیمارستان‌های گیلان طی روزهای اخیر خبر داد و از مردم خواست از سفرها و تجمع‌‌های غیرضروری بپرهیزند.

به گزارش لنگرخبر،«آبتین حیدرزاده» امروز از شیوع مجدد کرونا در گیلان خبر داد و اظهارکرد: علی‌رغم توصیه‌های مکرر انجام شده، شاهد شیوع مجدد کووید ۱۹ در گیلان هستیم.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طی روزهای اخیر میزان بستری در بیمارستان‌های استان افزایش یافته است گفت: طبق آمار دریافتی روزانه ۳۰ تا ۴۰ نفر مشکوک به کرونا ویروس به مراکز درمانی استان مراجعه می کنند که از این تعداد، بسیاری مبتلا قطعی به این بیماری هستند.

وی اذعان کرد: رشت، لنگرود، رودبار، فومن، شفت و املش از شهرستان‌هایی هستند که طی این روزها بیشترین بستری ابتلا به کرونا را در بیمارستان‌ها داشته‌اند.

حیدرزاده با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی در اجتماعات و محیط باز بیش از پیش رعایت شود افزود: این بیماری در سراسر گیلان وجود دارد و مسافران و عموم مردم باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، در غیر این صورت شاهد بحرانی شدن وضعیت استان خواهیم بود.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمام مراکز درمانی در آماده‌باش کامل برای ارائه خدمات هستند از هموطنان خواست تا از سفرهای غیرضروری به گیلان بپرهیزند.

وی به تجمع در پارک‌ها و سواحل استان اشاره و اظهارکرد: اگر خانواده‌ای برای تفریح به تفرجگاه‌ها و سواحل استان مراجعه می کنند، خواهشمندیم به هیچ عنوان با دیگران در ارتباط نباشند تا از شیوع گسترده این بیماری منحوس جلوگیری شود.

حیدرزاده تصریح کرد: با بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در جامعه شاهد فوتی‌های بسیاری بر اثر این بیماری خواهیم بود.

پایان پیام/

  • منبع خبر : شبستان