ایجاد اسکله قایق‌رانی در رودخانه لنگرود/لایروبی ۲۰ کیلومتر از فاضلاب کوچه‌ها و خیابان‌ها
ایجاد اسکله قایق‌رانی در رودخانه لنگرود/لایروبی ۲۰ کیلومتر از فاضلاب کوچه‌ها و خیابان‌ها

شهردار لنگرود با اشاره به ایجاد فضای تفریحی و گردشگری در این شهر گفت: ایجاد فضای تفریحی در ضلع مقابل پل خشتی به همراه ایجاد یک اسکله جهت قایق‌سواری برای شهروندان و گردشگران ازجمله طرح‌هایی است که توسط مجموعه شهرداری و شورا برنامه‌ریزی‌شده است.

به گزارش لنگرخبر، سید مهدی رجایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس شهرداری لنگرود با بیان اینکه رسانه‌ها حلقه اصحاب بین مردم و مسؤولین هستند، اظهار کرد: رسانه‌ها، صدای مردم را به گوش مسؤولین رسانده و متعاقباً جواب مدیران و عملکرد آن‌ها را نیز به گوش مردم می‌رسانند.

وی با بیان اینکه اگر عملکرد شهرداری در همه زمینه‌ها به‌خوبی توسط رسانه‌ها پوشش داده نشود بازخورد مناسبی توسط مردم پیدا نخواهد کرد، گفت: این وظیفه رسانه‌هاست که در انجام این امر تلاش خود را به نحو احسن انجام دهند تا درنهایت باعث پیشرفت و رونق هرچه بیشتر شهر شویم.

شهردار لنگرود با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده توسط مجموعه شهرداری و شورای شهر در سه‌ماهه نخست سال جاری افزود: از اسفندماه سال گذشته کشور با شیوع کرونا روبرو شد و کارهای عمرانی و خدماتی و فرهنگی شهرداری‌ها تحت‌الشعاع قرار گرفت اما کرونا باعث توقف فعالیت‌های شهرداری در همه زمینه‌ها نشد.

رجایی با بیان اینکه در دوران کرونا اقدامات گسترده‌ای برای مهار ویروس و ایمن‌سازی شهر از شر این ویروس انجام شد، تصریح کرد: انجام فعالیت‌های شهرداری در دوران کرونا باعث رضایتمندی مردم نیز بود که موجب شد استاندار گیلان و معاون امور عمرانی استانداری در سمینار شهرداران با استاندار از سه شهرداری لنگرود، لاهیجان و انزلی به‌عنوان سه شهر موفق و پیشرو در بحث کمک‌رسانی و اقدامات مؤثر در مدیریت ویروس کرونا تقدیر کنند.

وی با بیان اینکه بعد از مدیریت نسبی کرونا، فعالیت‌های شهرداری نیز به روال عادی خود برگشت، گفت: در ایام کرونا نیز پروژه‌های عمرانی شهرداری در حال اجرا بود و وقفه‌ای در آن ایجاد نشد ولی پس از دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شروع فعالیت‌های عمومی در سطح کشور سرعت اقدامات شهرداری به‌مراتب بیشتر شد.

شهردار لنگرود با اشاره به وضعیت جاده‌ها و خیابان‌های اصلی که ازنظر آسفالت وضعیت مناسبی نداشتند، افزود: در سال گذشته بخش اعظمی از خیابان‌های اصلی آسفالت شد و از اوایل خردادماه پروژه آسفالت معابر شهری و خیابان‌ها مجدداً آغاز شد.

رجایی با اشاره به برنامه‌ریزی برای آسفالت معابر شهری بیان کرد: برای سه‌ماهه نخست سال جاری، ۱۰ هزار مترمربع آسفالت برنامه‌ریزی‌شده که تاکنون هفت هزار مترمربع آن انجام‌شده و مابقی نیز در دست اجرا بوده و هزینه اعتبار این پروژه حدود ۱۰ میلیارد تومان بوده که از محل اعتبارات داخلی و استانی تأمین‌شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ کیلومتر از فاضلاب کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهر و حتی شبکه‌های قدیمی فاضلاب لایه روبی شد، گفت: چشم‌انداز شهرداری در سال جاری برای انجام این کار، ۳۰ کیلومتر خواهد بود که البته ۱۵ کیلومتر آن در سه‌ماهه اول سال ۹۹ انجام‌شده است.

شهردار لنگرود با اشاره به ایجاد فضای تفریحی و گردشگری در این شهر بیان کرد: ایجاد فضای تفریحی در ضلع مقابل پل خشتی به همراه ایجاد یک اسکله جهت قایق‌سواری برای شهروندان و گردشگران ازجمله طرح‌هایی است که توسط مجموعه شهرداری و شورا برنامه‌ریزی‌شده که سرانجام، رویای مردم برای استفاده تفریحی از رودخانه قدیمی شهر به واقعیت می‌پیوندد.

رجایی با بیان اینکه از اوایل خردادماه نیز پروژه لایروبی کامل رودخانه شهر توسط ماشین‌آلات به‌روز و مخصوص این کار نیز آغازشده و در حال انجام است، افزود: اصلاح خیابان شهید اسدآبادی، مقابل مسجد غروی تا ابتدای پل بتنی از پروژه‌هایی است که توسط واحد عمران در حال پیگیری بوده که متأسفانه این خیابان به علت زیرسازی نامناسبی که درگذشته انجام‌شده دچار یک نشست بحرانی شده و نیاز به اصلاح و بازسازی مجدد دارد که پیمانکار این طرح از طریق مزایده انتخاب‌شده و از محل اعتبارات استانی نیز این کار شروع خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های واحد عمران شهرداری گفت: محوطه‌سازی فضای رو به روی سپاه و اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دیگر پروژه در دست اقدام شهرداری است که طرحی به‌عنوان پارک کوچک برای آن مکان در نظر گرفته‌شده است.

شهردار لنگرود با اشاره به فعالیت‌های مجموعه شهرداری و شورا در زمینه ورزشی تصریح کرد: در سال گذشته فعالیت‌های گسترده‌ای در لنگرود انجام شد که بارزترین آن تیم داری در رشته‌های مختلف ورزشی اعم از تیمی و انفرادی بود که هم در سطح استان و هم در سطح کشور صورت گرفت و غالباً نیز با موفقیت نمایندگان ورزش شهرداری لنگرود همراه بود.

رجایی با بیان اینکه در راستای گسترش فضاهای ورزشی، به دنبال افزایش سرانه ورزشی هستیم که در این راستا زمین چمن مصنوعی در جنب بقعه آقا سید محمد کیاکلایه در عید سعید فطر افتتاح شد، تصریح کرد: احداث زمین استاندارد والیبال ساحلی با معیارهای قانونی فدراسیون جهانی این رشته در انتهای پارک فجر از دیگر برنامه‌های شهرداری در راستای توسعه ورزشی است که قابلیت برگزاری مسابقات بین‌المللی را خواهد داشت، همچنین احداث زمین بسکتبال خیابانی نیز در دستور کار قرار دارد که طبق برنامه‌ریزی‌ها، در تابستان سال جاری، ساخت آن شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه احداث کنارگذر شهید املاکی به سمت درویشانبر از دیگر برنامه‌های در دست اقدام شهرداری است، افزود: این مسیر به مدت ۱۲ سال در طرح تفصیلی شهر لنگرود وجود داشت ولی متأسفانه هیچ استارتی برای احداث این پروژه نخورده بود، اما شهرداری از سال گذشته اقدام به ساخت این جاده کرد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه یک پل بر روی این مسیر  کنارگذر شهید املاکی به سمت درویشانبر قرار دارد که در حال ساخت و احداث این پل هستیم، گفت: احداث این پل تا ۲ ماه آینده اجرایی می‌شود و بعد از اجرای پل با آسفالت مسیر، یک خیابان بسیار زیبا افتتاح خواهد شد که بخش اعظمی از بار ترافیکی ورودی شهر با احداث این جاده مرتفع خواهد شد.

رجایی با اشاره به مدیریت پسماند در شهر لنگرود بیان کرد: کار ساخت کارخانه کمپوست از دو سال پیش آغاز شد که تاکنون بیش از ۵۰ درصد این کارخانه اجراشده و در مرحله برق‌کشی برای این کارخانه قرار داریم که به‌مرور این پروژه تا پایان سال مالی ۹۹ تکمیل خواهد شد تا معضل دفن زباله با احداث این کارخانه برای همیشه بسته شود.

وی، سرمایه‌گذاری در محوطه استخر پارک فجر جهت تکمیل و فضاسازی جدید را از دیگر برنامه‌های عمرانی شهرداری و شورا دانست و افزود: این پروژه، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذران خواهد بود چراکه وجود این موقعیت تفریحی و گردشگری موجب می‌شود علاوه برجذب گردشگر و استقبال همشهریان، منفعت مالی خوبی نیز برای سرمایه گذران به همراه داشته باشد.

مجید صبوحی مدیر روابط عمومی شهرداری لنگرود نیز در این دیدار با بیان اینکه با شروع دوره پنجم شورای اسلامی شهر و آغاز ریاست رجایی بر مسند شهرداری، فضای تعامل و هماهنگی این مجموعه با رسانه‌های خبری بیشتر از گذشته شده است، اظهار کرد نمود آن در افزایش سطح اطلاع‌رسانی عملکرد شهرداری به مردم کاملاً آشکار و پیداست؛ چراکه به این واسطه رضایت‌مندی مردم را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/