تسریع ارائه خدمات صدور مجوز اسلحه با افتتاح مرکز اسلحه و مهمات در شرق گیلان
تسریع ارائه خدمات صدور مجوز اسلحه با افتتاح مرکز اسلحه و مهمات در شرق گیلان

مرکز اسلحه و مهمات شرق گیلان در شهر شلمان امروز با حضور معاون اسلحه و مهمات ارتش جمهوری اسلامی و دیگر مسؤولین استانی به بهره‌برداری رسید که دارندگان اسلحه شکاری برای صدور مجوز و یا تمدید آن می‌توانند به این مرکز مراجعه کنند.

به گزارش لنگرخبر، معاون اسلحه و مهمات ارتش جمهوری اسلامی امروز در مراسم افتتاح مرکز اسلحه و مهمات شرق گیلان در شهر شلمان با بیان اینکه وظیفه‌داریم تا خدمات بهتر و بیشتری در شان و جایگاه مردم انجام دهیم، اظهار کرد: هدف سازمان تسریع در ارائه خدمات با کمترین زمان ممکن است تا کشاورزان و دامداران معطل بروکراسی‌های اداری نشوند.

ناخدایکم علی بلدی با بیان اینکه افتتاح این اسلحه‌خانه در شرق گیلان باعث تسریع در ارائه خدمات می‌شود، افزود: درگذشته مردم شرق گیلان چندین روز برای دریافت مجوز اسلحه به رشت مراجعه می‌کرده که باعث ازدحام جمعیت و معطلی نیز می‌شد ولی از امروز شاهد تسریع در ارائه خدمات به مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه آمادگی افتتاح نمایندگی غرب گیلان در تالش نیز وجود دارد، افزود: در حال حاضر درخواست فعالیت چهار نمایندگی مرکز فروش و تعمیر اسلحه و مهمات در استان گیلان در دست اقدام و بررسی بوده و اقدامات اداری برای صدور مجوز جهت فعالیت آنان در حال انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نیز با بیان اینکه افتتاح این اسلحه‌خانه در شرق گیلان نگاه به مطالبات مردمی و تسریع در کارها می‌شود، اظهار کرد: مردم گیلان از اسلحه برای شکار و دفاع از خانواده خود در برابر حیوانات وحشی استفاده می‌کنند و بعضاً جزو نیازهای مردم دامدار و کشاورزان است.

محمود قاسم‌نژاد با بیان اینکه طبق آمار حدود ۳۵ هزار اسلحه دارای مجوز در شرق گیلان شناسایی شدند، گفت: افرادی که دارای اسلحه بدون مجوز هستند می‌توانند با مراجعه به این اسلحه‌خانه در چارچوب قانون مراحل را طی کرده و مجوز قانونی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه جمعیت قابل‌توجهی در شرق گیلان متمرکز است، افزود: نیاز است طبق جمعیت شرق گیلان،  مراکز ارائه اسلحه مهمات در شرق گیلان و حتی تعمیر اسلحه، افزایش یابد تا سهولت در کار برای مردم و متولیان بیشتر شود.

سیروس شفقی با بیان اینکه دقت، سرعت و شفافیت در خدمت می‌تواند باعث خوش‌بینی بیشتر مردم به‌نظام شود، افزود: تمام تلاش دولت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و تشریع در انجام امور کارها است.فرماندار لنگرود نیز با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و ارائه‌کننده خدمت نقش بسزایی را در دایره خدمات اجتماعی دارند، اظهار کرد: همه مسؤولین باید برای سهولت خدمات به ارباب‌رجوع برنامه‌ریزی‌های دقیق را داشته باشند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۵ هزار نفر از شهرستان‌های شرق گیلان برای انجام کارهای اداری به اسلحه و مهمات رشت مراجعه می‌کردند، گفت: ایجاد و افتتاح این اسلحه‌خانه در شرق گیلان باعث سهولت در خدمت و تسریع در انجام کار برای این اقشار که اکثراً دامدار و کشاورز هستند می‌شود.

به گزارش فارس، ساختمان فعلی اسلحه‌خانه شلمان از طریق آموزش‌وپرورش برای این کار در نظر گرفته شد و کار تعمیر و تجهیزات این مرکز نیز از سال گذشته با هزینه حدود ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی و شهرستانی انجام شد، قرار بود این پروژه در دهه فجر سال گذشته به بهره‌برداری برسد ولی به دلیل بارش برف شدید و در ادامه شیوع کرونا این پروژه امروز به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸