رهاسازی بیش از ۲۰ میلیون بچه ماهی سفید در رودخانه‌های لنگرود

رئیس اداره شیلات لنگرود از رهاسازی ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهیان استخوانی (ماهی سفید) در رودخانه‌های لنگرود خبر داد.

ابوالقاسم حسن دوست امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به رهاسازی بچه ماهی سفید بهاره در رودخانه‌های لنگرود اظهار کرد: بر اساس تصمیمات و مصوبات کمیته برنامه‌ریزی و بازسازی ذخایر شیلات استان، ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهیان استخوانی (ماهی سفید) در ۱۰ روز کاری در رودخانه‌های لنگرود رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه رهاسازی ماهی از تاریخ ۱۵ تیر تا ۲۵ تیرماه انجام می‌شود، گفت: عملیات اجرایی رهاسازی بچه ماهی توسط دو دستگاه کامیون ویژه حمل بچه ماهی روزانه در محل تلاقی دو رودخانه (لنگرود رودخان و شلمانرود) در فاصله ۸۰۰ متری از مصب رودخانه رهاسازی می‌گردد.

رئیس اداره شیلات لنگرود با بیان اینکه در این مکان طی سال‌های گذشته نیز عملیات رهاسازی صورت گرفت، تصریح کرد: با در نظر گرفتن ضریب بازگشت شیلاتی که بین ۸ الی ۱۰ درصد تخمین زده می‌شود امیدواریم با این حجم از رها کردن تأثیرات چشمگیری را در حفظ و بازسازی ذخایر و جبران صید از دریا را برای شرکت‌های تعاونی صیادی به همراه داشته باشیم.

حسن دوست با اشاره به تعداد پره‌های صیادی در شهرستان لنگرود افزود: در حال حاضر شهرستان لنگرود دارای سه پره صیادی فعال در قالب شرکت‌های تعاونی صیادی که به تعداد بیش از ۱۱۸ نفر عضو می‌باشند که در مناطق چاف و چمخاله به فعالیت صیادی می‌پردازند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸