خدمات اجتماعی اقتصادی یک دهیار در روستای کلدره علیا
خدمات اجتماعی اقتصادی یک دهیار در روستای کلدره علیا

۱۴ تیرماه تحت عنوان «روز شهرداری و دهیاری» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و درج این روز در سالنامه‌ رسمی کشور، شیوه‌نامه نکوداشت روز دهیاری می‌باشد.

به گزارش لنگرخبر، دهیاری‌ها با توجه به وظائفی که مطابق قانون برای سازمان‌دهی امور مختلف روستاها بر عهده‌دارند، دارای جایگاه ویژه‌ای در سطح اداره روستاها و سازمان‌دهی آن و عموم شهروندان، افکار عمومی، نخبگان و صاحب‌نظران و رسانه‌ها هستند و مجموعه فعالیت‌ها و تشکیلات دهیاری‌ها به دلیل ارتباط با زندگی روزمره تمامی شهروندان به‌طور منحصربه‌فردی در سطح جامعه مطرح است و شاید از این حیث دستگاهی نظیر آن‌ها در روستاها جهت آبادانی روستاها وجود نداشته باشد. خادمین مردم در روستاها شبانه‌روز در حال فعالیت‌اند تا از طریق برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات جدید، شهرها را مناسب زندگی و کار مردم نمایند.

۱۴ تیرماه تحت عنوان «روز شهرداری و دهیاری» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و درج این روز در سالنامه‌ رسمی کشور، شیوه‌نامه نکوداشت روز دهیاری می‌باشد.

رمضانی بخشدار مرکزی رودسر گفت: دهیاران بازوان روستائیان هستند که برای رفع مشکلات مردم در روستا گام‌های مؤثری برمی‌دارند و به همین مناسبت یک دهیار نمونه طبق دستورات و عملکرد دهیار معرفی کردیم و از آن تجلیل به عمل آوردیم ‌.

معینی دهیار روستای کلدره علیا به‌عنوان دهیار منتخب بخش مرکزی به بیان عملکرد خودپرداخت: اجرای ۸۰ درصدی پروژه‌های برق، بازگشایی و زیرسازی کوچه‌ها، ایجاد تیمی از بانوان روستا جهت تولید ماسک بالغ‌بر ۱۳۰۰ جفت ماسک، ایجاد خانه هلال و پیگیری و کمک به مردم در قالب مواسات در ۲ مرحله، ایجاد ستاد بحران توسط نیروهای مردمی، لایه روبی به طول ۲/۵ کیلومتر برای اولین بار توسط دهیاری به مبلغ ۲۲۰ میلیون ریال، اجرای پروژه ساخت و دفع آب‌های سطحی و ساخت دیواره حفاظتی و آب‌بند جهت رفع مشکل کشاورزان بااعتبار ۱۵ میلیون تومان، پیگیری مکر ر در زمینه اسناد روستایی، اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ و کمترین ساخت‌وسازهای غیرمجاز و شکایات مردمی و ساخت ساختمان دهیاری که از طریق درآمد دهیاری بوده است انجام‌گرفته است.

معینی دهیار کلدره علیا در ادامه به مشکلات روستا پرداخت مشکل آب شرب و آشامیدنی، نداشتن چاه عمیق کشاورزی با داشتن ۱۳۰ هکتار زمین کشاورزی و مشکلات و فرسودگی سیم‌های مخابرات اشاره کرد و گفت: جهت برطرف شدن این مشکلات در تلاش هستیم.

لازم به ذکر است که روستای کلدره علیا ۳۱۰ خانوار و ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

خبرنگار: سحر مسافر