وجود متولی واحد در امور مساجد ضرورت دارد
وجود متولی واحد در امور مساجد ضرورت دارد

نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر ضرورت نوسازی مساجد تأکید کرد و گفت: وجود متولی واحد در امور مساجد اثرگذار است.

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در جلسه امور مساجد استان با اشاره به تصویب آیین‌نامه مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: وجود متولی واحد در امور مساجد اثرگذار است.

وی یکی از کارکردهای حوزه‌های علمیه را تربیت ائمه جماعات عنوان کرد و افزود: امامان جماعتی باید تربیت شوند که نسبت به مدیریت سیاسی و اجتماعی از آگاهی لازم برخوردار باشند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه توجه به ساختار معنوی، اعتقادی و معرفتی جامعه حائز اهمیت است، گفت: حوزه‌های علمیه برای تربیت ائمه جماعات، قضات، ائمه جمعه باید برنامه‌ریزی داشته باشند.

فلاحتی بر بسیج تمام قوا در تربیت نیروهای کارآمد توسط حوزه‌های علمیه تأکید کرد و افزود: رفتار، گفتار و عمل یک طلبه و روحانی باید سازنده باشد.

وی با تأکید بر ضرورت نوسازی مساجد، بیان کرد: توجه به زیباسازی مساجد باید مدنظر متولیان باشد ضمن اینکه جاذبه مسجد در ذکر دعا و نماز است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به استفاده از تمام ابزارها توسط دشمن برای دوری جوانان از مساجد اشاره کرد و گفت: در نوسازی مساجد باید به جوان‌سازی مسجد توجه ویژه داشته باشیم و در این زمینه مسئولیت دادن به جوانان در گرایش به مسجد تأثیرگذار است.

فلاحتی، خواستار تربیت امامان جماعت برای مساجد شد و بیان کرد: باید این فرهنگ‌سازی در جامعه را داشته باشیم که تمام امور یک عالم باید عالمانه باشد.

وی با اشاره به اینکه امام جماعت رکن مسجد است، اظهار کرد: مسجد خیمه محسوب می‌شود و امام جماعت ستون مسجد است بنابراین ستاد امور مساجد باید برای فعالیت‌های امام جماعت برنامه داشته باشد.