سنگر کارآمد نماز جمعه در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن
سنگر کارآمد نماز جمعه در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن

امام‌جمعه کومله با اشاره به نقش محوری نماز جمعه در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان گفت: نماز جمعه پایگاه وحدت و همبستگی جامعه است که به‌عنوان یک سنگر کارآمد در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن نقش‌آفرینی می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا محیطی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با گرامیداشت پنجم مرداد سالروز نخستین اقامه نماز جمعه کشور در تهران به امامت آیت‌الله طالقانی اظهار کرد: توجه به امر نماز امنیت و آرامش اجتماعی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به آثار و برکات نماز افزود: اقامه نماز برای جامعه اسلامی برکات زیادی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد و مشکلات، معضلات و چالش‌ها را نیز برطرف می‌کند.

امام‌جمعه کومله با تأکید بر لزوم هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن نماز جمعه گفت: نماز جمعه چراغ روشن هدایتگری مسلمانان به‌صورت هفتگی است.

وی «ایران قوی، همبستگی و مسؤولیت اجتماعی» را شعار امسال پنجم مردادماه اعلام کرد و افزود: نماز جمعه یک دژ مستحکم و سنگر مهم اسلام بوده که باعث تقویت دین اسلام و قدرت مسلمین می‌شود بنابراین لازم است هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.

محیطی با بیان اینکه نماز جمعه میثاق هفتگی ملت با ولایت است که در وحدت و همدلی جامعه نقش تأثیرگذاری دارد، تصریح کرد: امروز دشمن تلاش می‌کند با ایجاد تفرقه و تضعیف در وحدت جامعه شکاف ایجاد کند اما نماز جمعه به‌عنوان پایگاه وحدت و همبستگی جامعه و سنگری کارآمد برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن نقش‌آفرینی کند.

وی با اشاره به نقش بصیرت افزایی نماز جمعه گفت: خطیب جمعه بخشی از خطبه‌ها را به مسائل سیاسی جهان و جامعه اسلامی اختصاص می‌دهد از این طریق باعث افزایش بینش سیاسی و اجتماعی نمازگزاران و شناخت جریان‌های مقابل نظام اسلامی و خنثی شدن نقشه و توطئه‌های دشمنان می‌شود.

انتهای پیام/