خاطرات شفاهی فرمانده لنگرودی عملیات سپاه بانه و مریوان منتشر می‌شود
خاطرات شفاهی فرمانده لنگرودی عملیات سپاه بانه و مریوان منتشر می‌شود

«اسماعیل محمدپور» گفت: کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» فرمانده عملیات سپاه بانه و مریوان در دوران دفاع مقدس به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش لنگرخبر، «اسماعیل محمدپور» مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفاع‌پرس در رشت، اظهار داشت: کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» با حمایت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان منتشر می شود.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان افزود: کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» فرمانده عملیات سپاه بانه و مریوان در دوران دفاع مقدس به زودی منتشر خواهد شد.

وی تصریح کرد: فرایند مصاحبه تا نگارش این کتاب ۳۰ ماه طول کشید و اکنون این کتاب مراحل قانونی خود را برای دریافت فیپا از کتابخانه ملّی طی می کند.

محمدپور با اشاره به اهمیت نشر خاطرات فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس تاکید کرد: فرهاد آذر از جمله کسانی است که با پیروزی انقلاب وارد عرصه مبارزه شد و علی‌رغم سن کم در سال های اول پیروزی انقلاب، نقش مؤثّری در خاموش کردن غائله جریان های ضد انقلاب در لنگرود و شهرهای اطراف داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: فرهاد آذر در گروه اولین آزادگان استان گیلان است که بعد از ۸ ماه اسارت توسط گروهک خبات در خاک عراق، در سال ۱۳۶۱ آزاد و پس از آن بلافاصله بار دیگر برای مبارزه با گروهک‌های دموکرات، کوموله و خبات به کردستان رفت و تا سال ۱۳۷۲ در همان منطقه ماند.

انتهای پیام/