منافقین، معلم لنگرودی را ترور کردند
منافقین، معلم لنگرودی را ترور کردند

شهید قاسم آذر ارجمند در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۲ به دست منافقین کوردل به شهادت رسید و سپس در گلستان شهدای لنگرود به خاک سپرده شد.

به گزارش لنگرخبر، شهید قاسم‌ آذر ارجمند فرزند غلامحسن‌ به‌ سال‌ ۱۳۳۵ در یک‌خانواده‌ مذهبی‌ و متدین‌ در شهرستان‌ لنگرود پا به‌ عرصه‌ حیات‌ گذاشت‌. دوران‌ کودکی‌ را با نشاط‌ و سلامت‌ در کنار پدر و مادر زحمتکش‌ سپری‌ کرد و سپس‌ چون‌ دیگر همسالان‌ خود به‌ محیط ‌دبستان‌ وارد و توانست‌ تا پایان‌ تحصیلات‌ دیپلم‌ را اخذ نماید.

وی‌ فردی‌ مومن‌ و معتقد به‌ اسلام‌ و پایبند به‌ اصول‌ مذهبی‌ بود و علاقه‌ خاصی‌ به‌ ائمه‌ اطهار داشت‌. با شروع‌ انقلاب‌ اسلامی‌ به‌ رهبری‌امام‌ خمینی‌(ره‌) به‌ جمع‌ انقلابیون‌ بر علیه‌ رژیم‌ پیوست‌ و بعداز پیروزی‌انقلاب‌، وی‌ همچون‌ دیگر وفاداران‌، همیشه‌ پشتیبان‌ ولایت‌ فقیه‌ بود و در کلیه‌ فعالیت‌های‌ اجتماعی‌ شرکت‌ می‌نمود و بعد از آن‌ به‌ استخدام‌آموزش‌ و پرورش‌ درآمد.

او برای‌ تعلیم‌ و تربیت‌ فرزندان‌ کشور هیچگاه‌ دست‌ از مبارزه‌ بر نمی‌داشت‌ و هر کجا جوّی‌ بر علیه‌ انقلاب‌ بود، اوهمچنان‌ به‌ حمایت‌ از روحانیت‌ و انقلاب‌ برمی‌خاست‌ تا این‌ که‌ دیگراندیشان‌، طاقت‌ و تحمل‌ حضور گرم‌ او را نداشتند و در روزدوازدهم‌ اردیبهشت‌ سال‌ ۱۳۶۲ با شلیک‌ چند گلوله‌ قلب‌ مالامال‌ ازایمان‌ او را سوراخ‌ کردند و قامت‌ سرافراز و غیرتمند آن‌ شهید در خون‌خود غلطید و به‌ فیض‌ عظیم‌ شهادت‌ نایل‌ آمد

با توجه به پایبندی نامبرده به اسلام و اصول مذهبی و علاقه خاص به ائمه اطهار(ع) با شروع انقلاب به رهبری حضرت امام خمینی به جمع انقلابیون پیوست.

  • منبع خبر : پایگاه جامع ایثار و شهادت استان گیلان