تربیت فرزندان پیش از تولد آغاز می‌شود/اثر وضعی تربیت نادرست کودک در بزرگسالی
تربیت فرزندان پیش از تولد آغاز می‌شود/اثر وضعی تربیت نادرست کودک در بزرگسالی

کارشناس امور تربیتی به آغاز تربیت فرزندان پیش از تولد آنان اشاره کرد و افزود: ازدواج آگاهانه پدر و مادر و هماهنگ بودن آنان در زندگی مشترک از ایجاد اختلاف در محیط خانه جلوگیری کرده و فرزندان متولدشده در این خانواده‌ها کمتر دچار تعارض و تضاد درونی می‌شوند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام المسلمین حسین دهنوی امروز در جمع پاسداران تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود با بیان اینکه لقمه در اثر تربیتی فرزندان اثر مستقیم دارد، اظهار کرد: لقمه حرام در نوع تربیت فرزند اثر مستقیم دارد و به دست آوردن روزی حلال توسط سرپرست خانواده توسط خدا و پیامبران سفارش مؤکد شده است.

وی به آغاز تربیت فرزندان پیش از تولد آنان اشاره کرد و افزود: ازدواج آگاهانه پدر و مادر و هماهنگ بودن آنان در زندگی مشترک از ایجاد اختلاف در محیط خانه جلوگیری کرده و فرزندان متولدشده در این خانواده‌ها کمتر دچار تعارض و تضاد درونی می‌شوند.

دهنوی با بیان اینکه اثر وضعی نوع تربیت فرزند در بزرگسالی نمایان گر می‌شود، گفت: سلامت محیط‌های اجتماعی همچون مدرسه، آموزشگاه و سالن‌های ورزشی که فرزندان مدت‌زمانی از وقت خود را در آن صرف می‌کنند باید موردتوجه قرار گیرد.

کارشناس امور تربیتی با اشاره به اصول تربیتی فرزندان بیان کرد: پدر و مادر نخستین الگوی فرزندان هستند و سلامت نفس آنان به کودکان منتقل می‌شود ازاین‌رو والدین باید همواره عامل ارزش‌های اخلاقی باشند تا فرزندان با تبعیت از آنان به اجرا و حفظ ارزش‌ها توجه کنند.

دهنوی، فضای مناسب خانه و توجه به معنویات در محیط زندگی را از دیگر عوامل اثرگذار در تربیت فرزندان بیان کرد و گفت: استفاده از تصاویر و نمادهای نامناسب در چیدمان منزل موجب تحریک احساسات ذاتی و غریزی فرزندان می‌شود و والدین باید برای معنوی بودن فضا و از بین بردن عوامل محرک در خانه تلاش کنند.

کارشناس مسائل خانواده با اشاره به اینکه بالا بردن اعتمادبه‌نفس فرزندان و دادن حس تشخص به آنان در کاهش گرایش آنان به جنس مخالف در دوران نوجوانی مؤثر بوده و آنان را از خطر انحراف در این دوران مصون می‌کند، افزود: بر مبنای روایت‌های دینی کسانی که شخصیت آن‌ها گرامی داشته می‌شود از گناه و رفتار ناشایست دوری می‌کنند.

نویسنده کتاب «گلبرگ‌های زندگی»، توجه به خواسته‌های مشروع فرزندان، دوری از افراط‌وتفریط در مسائل دینی و اعتقادی آنان و استفاده نکردن از ابزار ارتباطی و رسانه‌ای که منجر به انحراف نوجوانان می‌شود را از دیگر عوامل مهم تربیتی در خانواده‌ها برشمرد.

انتهای پیام/