احداث و تجهیز کارخانه کمپوست لنگرود با تکنولوژی روز دنیا/پرداخت ۳ میلیارد تومان دیون شهرداری
احداث و تجهیز کارخانه کمپوست لنگرود با تکنولوژی روز دنیا/پرداخت ۳ میلیارد تومان دیون شهرداری

رجایی با بیان اینکه کارخانه کمپوست لنگرود با تکنولوژی روز دنیا احداث شده، افزود: ۷۰ درصد زباله های شهر بی خطرسازی می شوند.

به گزارش لنگرخبر،به همت شهرداری و شورا شهر لنگرود از جمعی خبرنگاران فعال در حوزه اطلاع‌رسانی و رسانه قدردانی شد.

این نشست به ریاست مهندس سید مهدی رجایی شهردار لنگرود و با حضور اعضای شورا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن کنفرانس شهرداری و در بازه زمانی محدود برگزار شد و از مدعوین با تقدیم یک شاخه گل و لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه برنامه‌های کوتاه‌مدت شهرداری انجام‌شده و میان‌مدت و بلندمدت در حال انجام است، افزود: علی‌رغم شیوع بیماری کرونا قرارداد ۱۵ میلیاردی آسفالت معابر شهر بسته شد که معادل ۱۰ میلیارد تومان آن اجرایی شده است.

رجایی با بیان اینکه ۸۰ درصد پیاده‌روهای قدیمی بازسازی‌شده است، گفت: زمین رو به روی سپاه به یک مکان تفریحی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اتمام فاز اول احداث کارخانه کمپوست اظهار کرد: به‌زودی با برق‌رسانی این کارخانه آماده بهره‌برداری است و فاز دوم نیز توسط پیمانکار فعلی اجرایی می‌شود.

شهردار لنگرود از خریداری ۱۰ میلیارد تومان دستگاه و ماشین‌آلات کارخانه کمپوست خبر داد و گفت: زباله‌های تر و خشک از یکدیگر جداشده و زباله‌های تر تبدیل به کود می‌شود.

رجایی با بیان اینکه کارخانه کمپوست لنگرود با تکنولوژی روز دنیا احداث شده، افزود: ۷۰ درصد زباله‌های شهر بی خطرسازی می‌شوند.

وی با اشاره به لایروبی رودخانه‌ها اظهار کرد: این کار با یک دستگاه کاملاً حرفه‌ای انجام می‌شود و پس از پایان عملیات لایروبی اسکله قایق‌سواری احداث می‌شود.

رجایی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا، شهرداری لنگرود در کنار مردم بوده است، افزود: ضدعفونی و گندزدایی معابر، توزیع ماسک و اقلام بهداشتی، توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی ازجمله اقدامات بوده است.

شهردار لنگرود با اشاره به پرداخت مطالبات ۶۰ نفر از پرسنل بازنشسته شهرداری گفت، سالانه ۲۰ نفر بازنشسته می‌شوند و در برنامه داریم که امسال نیز ۲۰ نفر دیگر بازنشسته شوند.

رجایی از پرداخت ۳ میلیارد تومان دیون شهرداری خبر داد و گفت: امروز شهرداری هیچ‌گونه جک برگشتی ندارد و تمام مطالبات پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به مشکل شهرداری‌ها با تأمین اجتماعی گفت: در زمینه بیمه نیز بدهی عقب‌مانده نداریم و ۴ میلیارد تومان بدهی بیمه که در آغاز دوره پنجم شورا وجود داشت، پرداخت‌شده است.

به گزارش گیل سو، شهردار لنگرود با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی گفت: مشتاق به حضور تیم والیبال در لیگ دسته اول بودیم که به کرونا برخورد کردیم اما به دنبال احداث زمین والیبال ساحلی و بسکتبال خیابانی هستیم.

وی با اشاره به انجام ممیزی املاک پس از ۲۰ سال اظهار کرد: در زمینه تفکیک زباله فرهنگ‌سازی این موضوع از مدارس آغازشده است.