سقف شیبدار چیست؟
سقف شیبدار چیست؟

سقف خانه شما قرار نیست تنها در ایجاد نمای جذابی برای ساختمان نقش داشته باشد؛ بلکه یک سقف باید مقاوم و مستحکم باشد تا طی سال‌های متمادی قادر باشد ساختمان را در برابر عواملی چون باد، باران، نفوذ حشرات و … ایمن کند. از همین جهت انتخاب یک متریال مناسب برای سقف بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید می‌تواند شما را به چالش بکشد!

سقف شیبدار چیست؟ آیا می‌دانستید با استفاده از این سقف‌ها می‌توانید هزینه‌های مربوط به ساخت و ساز خود را کاهش دهید؟! استفاده از سقف‌های شیبدار برای ساختمان‌ها با ایجاد احساسی نوستالژیک می‌تواند حال و هوای خاصی به سازه شما ببخشد. علاوه بر این به‌کار گرفتن این معماری در ساخت سقف مزیت‌های زیاد دیگری به همراه دارد که بسیاری از صاحبان بنا را متقاعد به انتخاب آن کرده است. به عنوان مثال هزینه نه چندان زیاد، نیاز به مصالح کمتر، دوام و کیفیت بالا و همچنین جذابیت نمای ظاهری ساختمان از جمله مزیت‌هایی است که می‌تواند شما را مجاب کند تا از سقف شیبدار استفاده کنید!

سقف‌های شیبدار را بیشتر بشناسید

همان‌طور که می‌دانید در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها عوامل متعددی چون جنس و کیفیت متریال مصرفی نقش دارند. سقف ساختمان نیز یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند هویت یک ساختمان را تعیین کند و نقش زیادی نیز در زیبایی نمای بیرونی ساختمان ایفا می‌کند. به عبارتی سقف هر ساختمانی پناهگاه آن ساختمان به شمار می‌رود؛ بنابراین یک متریال مناسب برای سقف علاوه بر زیبایی ظاهری باید مقاوم باشد و استانداردهای لازم را نیز دارا باشد.  داشتن یک دید تخصصی نسبت به کیفیت، مقاومت و طراحی سقف می‌تواند نمای زیبایی برای ساختمان شما بسازد؛ با شناخت انواع سقف شیبدار ارزان راحت‌تر می‌توانید از آن‌ها برای ساختمان خود استفاده کنید.


انواع سقف شیبدار برای شما که به دنبال یک انتخاب اقتصادی هستید

همان‌طور که گفتیم این سقف‌ها انواع متفاوتی دارند که به لحاظ قیمتی هزینه آن‌ها متغیر است؛ در صورت داشتن اطلاعات تخصصی راجع‌به ویژگی‌های هر یک می‌توانید بهترین نوع آن را برای ساختمان خود انتخاب کنید. اما سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که چه نوع سقف شیبداری برای پوشش سقف مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال باید به این موضوع توجه داشته باشید که عوامل متعددی می‌تواند در انتخاب نوع سقف شیبدار ارزان تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال مواردی چون موقعیت جغرافیایی، میزان باد، باران و رطوبت محل زندگی، گرما و سرما، وزن بنا و نوع کاربری آن همگی در روند تصمیم‌گیری شما برای انتخاب بهترین نوع سقف شیبدار موثر هستند. از همین‌رو در ادامه با انواع سقف شیبدار آشنا می‌شوید تا بتوانید ایده‌آل‌ترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

سقف شیبدار؛ یک چالش اقتصادی و مقرون به صرفه!

سقف شیبدار را برای ساختمان خود انتخاب کنیم و یا سقف‌های مسطح را؟ کدام یک مزیت بیشتری به همراه دارند و می‌توانند هزینه‌های ساخت و ساز و یا تعویض را به حداقل کاهش دهند؟ سقف خانه شما قرار نیست تنها در ایجاد نمای جذابی برای ساختمان نقش داشته باشد؛ بلکه یک سقف باید مقاوم و مستحکم باشد تا طی سال‌های متمادی قادر باشد ساختمان را در برابر عواملی چون باد، باران، نفوذ حشرات و … ایمن کند. از همین جهت انتخاب یک متریال مناسب برای سقف بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید می‌تواند شما را به چالش بکشد!

انواع پوشش برای سقف‌های شیبدار ; چه معیاری برای گزینش داشته باشیم؟

همان‌طور که در اولِ مقاله هم ذکر کردیم , پوشش‌های زیادی برای اشکال سقف‌های شیبدار موجود هست و برای چک هر مورد هم می بایست پارامترهای متمایز را مورد بررسی قرار دهید . برای مثال کارداران محیط زیستی نظیر گرما و سوزوسرما و رطوبت و . . . , مشخصلت فنی ساختمان نظیر وزن سازه و همینطور نگهداری تناسب و زیبایی ساختمان کلیه از مواقعی میباشند که در گزینش دسته پوشش برای نصب سقف شیبدار ارزان امداد کننده خواهند بود . پوشش‌های مختلفی برای این سقف‌ها موجود هست که هریک از نگاه صورت ظاهری , ارزش و همینطور کیفیت با یک‌دیگر تفاوت‌هایی دارا هستند . ارزش شایسته ترین جور پوشش با دقت به مدل کاربری بنا خویش را میتوانید از کارشناسان فروش ایمن بام بگیرید . بعضی از این پوشش‌ها عبارتنداز :

  • پوشش سقف شینگل
  • تاپ تایل
  • تایل سنگ ریزه‌ای
  • ورق گالوانیزه رول فرم شده
  • آندولین و آندو ویلا
  • مترو تایل
  • دکرا
  • آردواز

کدام یک از این پوشش‌ها اقتصادی‌تر هستند؟

همان‌طور که گفتیم ارزش این پوشش‌ها با اعتنا به کیفیت و ارتفاع قدمت قادر است مختلف باشد ولی در صورتی درپی یک سقف شیبدار ارزان و در عین هم اکنون کیفیت عالی میباشید , میتوانید پوشش‌های آندولین و آندو ویلا را گزینش فرمایید . این دو پوشش برای سقف شیبدار پس از پوشش سقف شینگل و تایل سنگ ریزه‌ای هوا داران بیشتری دارا‌هستند . در‌حالتی که میتوانید دارایی بیشتری را به سقف بنا خویش اختصاص دهید , پوشش‌های سقف شینگل و تایل سنگ ریزه‌ای شایسته ترین انتخاب‌های ممکن می‌باشند . چراکه در زمینه تعیین پوشش برای سقف , مهمترین نکته‌ای که بایستی به آن اعتنا نمائید غیر قابل رخنه بودن این پوشش در قبال آب است . پوشش‌های سقف شینگل و تایل فلزی سنگ ریزه‌ای به دلیل مهندسی که در ساخت آنان به عمل رفته است دوچندان رده می باشند و در قبال

بازس

مزایای نوع چند بر سقف شیبدار چیست؟

اگر به دنبال سقفی مقاوم‌تر از سقف‌های شیروانی هستید، انتخاب سقف شیبدار چند بر یک گزینه مناسب است. در واقع این شیب همه جانبه این سقف‌ها است که باعث می‌شود نسبت به سقف‌های شیروانی و یا دیگر انواع سقف‌های شیبدار مقاومت زیادی داشته باشند. شیب این سقف‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده است که آب برف و باران به راحتی از روی آن‌ها سر می‌خورد به همین دلیل حتی برای مناطق پر باران هم بدون نگرانی و دغدغه نشتی آب می‌توانید از این سقف استفاده کنید.

همچنین اگر بعدها قصد داشته باشید که تغییراتی در ساختمان خود ایجاد کنید، مانند ساختن یک پنجره و یا اتاق زیرشیروانی، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. هزینه کم و نصب آسان این سقف‌ها، انتخاب آن‌ها را برای بسیاری از افراد به اولویت آن‌ها تبدیل کرده است. برای خرید و مشاوره می‌توانید با کارشناسان فروش ایمن بام تماس بگیرید

منبع: https://imenbam.com