تمام مدارس لنگرود قبل از بازگشایی ضدعفونی می‌شوند
تمام مدارس لنگرود قبل از بازگشایی ضدعفونی می‌شوند

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنگرود با بیان اینکه تمام مدارس قبل از بازگشایی ضدعفونی می‌شوند، گفت: در حال حاضر تمام مدارس سطح شهرستان با حضور معلمین فعالیت آموزشی را آغاز کرده‌اند، ان شاءالله فعالیت‌های آموزشی و پرورشی با کیفیت بخشی تداوم داشته باشد.

به گزارش لنگرخبر، مجید فاریابی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت بازگشایی مدارس در شرایط فعلی، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین بازگشایی مدارس، تمهیدات لازم از قبیل ضدعفونی کردن مدارس و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دستورکار قرار گرفته است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنگرود افزود: ۵۲ مدرسه دولتی مقطع ابتدایی با تعداد ۲۷۶ کلاس درس و ۶۷۳۱ دانش‌آموز، ۱۳ مدرسه غیردولتی ابتدایی با ۸۳ کلاس درس و ۱۱۸۳ دانش‌آموز مجموعا ۷۹۱۴ دانش‌آموز مقطع ابتدایی، در مقطع متوسطه اول ۲۸ مدرسه با ۱۳۲ کلاس درس و ۳۳۹۶ دانش‌آموز و همچنین ۱۱ مدرسه متوسطه اول غیردولتی با ۴۰ کلاس درس و ۶۰۹ دانش‌آموز که مجموعا در متوسطه اول ۴۰۰۵ دانش‌آموز و همچنین در متوسطه دوم با ۳۸۵۴ دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه تمام مدارس قبل از بازگشایی ضدعفونی می‌شوند، گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا مقرر شده در مدارس کم جمعیت، دانش‌آموزان با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه حاضر شوند، اما در مدارسی که تراکم دانش‌آموزان بالاست مدیران واحدهای آموزشی باید دانش‌آموزان را گروه‌بندی کنند.

فاریابی ادامه داد: در حال حاضر تمام مدارس سطح شهرستان با حضور معلمین فعالیت آموزشی را آغاز کرده‌اند، ان شاءالله فعالیت‌های آموزشی و پرورشی با کیفیت بخشی تداوم داشته باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش لنگرود بیان کرد: در حال حاضر یک مدرسه ۱۲ کلاسه در منطقه دریاسر در حال ساخت داریم که تا پایان آبان ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد؛ علاوه بر این سالن ورزشی و یک مدرسه در شلمان در دست اقدام است که به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان خاطرنشان کرد: با مساعدت‌های دکتر نوبخت مبلغ بیش از ۸ میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته در شهرستان پرداخت می‌شود.

فاریابی بیان کرد: در سطح شهرستان حدود ۵۰ مربی حق التدریسی پیش دبستانی داریم که ان شاءالله با نوبت بندی که برای این عزیزان بر اساس سنوات کاری تعیین شده، فرآیند جذب و استخدامی آنان انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام