تعیین تکلیف مالکیت زمین‌های چاف و چمخاله
تعیین تکلیف مالکیت زمین‌های چاف و چمخاله

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: پس از تبدیل چاف و چمخاله به شهر، مسکن و شهرسازی برابر دستورالعملی که داشت، صاحب زمین‌های چاف و چمخاله با گرفتن سند تک برگی شد و لذا این موضوع باعث اعتراضاتی شد.

به گزارش لنگرخبر، پرویز محمدنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از جمله پروژه‌هایی که مدتهاست در لنگرود مطرح است و مسئولین شهرستانی و استانی را درگیر گرده، بحث تعیین تکلیف زمین‌های چاف و چمخاله است که به عنوان اراضی ملی با تبدیل به شهر، دچار مشکلاتی شد.

وی افزود: مسکن و شهرسازی برابر دستورالعملی که داشت، صاحب زمین‌های چاف و چمخاله با گرفتن سند تک برگی شد و لذا این برای مردم قابل هضم نبود و اعتراضات شدیدی در پی داشت و باعث شد در سطح ملی پیگیری کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته وزیر راه و شهرسازی برای تعیین تکلیف این زمین‌ها دستور داد.

محمدنژاد بیان کرد: این موضوع باعث مشغله فکری مردم چاف و چمخاله که از مناطق زیبا و ارزشمند شهرستان است، شده بود که الحمدالله تعیین تکلیف شد و به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: تعدادی از روستاهای شش‌گانه شهر چاف و چمخاله اخیرا به مدیریت شهری الحاق شدند که این هم مشکل مضاعفی بود، که در دستور کار قرار گرفته تا ساماندهی شود.

محمدنژاد در خصوص راه‌های شهرستان لنگرود بیان کرد: این شهرستان دارای مزیت‌های بسیار غنی‌ است و منابع ثروت و درآمد نیازمند بسترهای مناسب راه و راهسازی است، ما هم دنبال درآمد سرانه شهرستان را افزایش دهیم و در این خصوص برای چهاربانده کردن شهر کومله برای ارتباط ایمن با اطاقور مکاتباتی با وزیر راه انجام گرفته، این جاده خسارت‌های سنگینی برای مردم داشته که در تلاشیم تا از جاده مرگ خارج شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: در فازهای بعدی جاده‌های منتهی به مناطق توریستی اطاقور به لیل و لات لیل است که در دستورکار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: یکی از الزامات بسیار ضروری برای شهرستان لنگرود وجود شبکه‌های فرسوده در شهرستان است، در دیداری که با وزیر نیرو داشتم، مجوز حدود ۱۰۰ کیلومتر کابل برای تاب آوری شبکه دریافت شد.

محمدنژاد تصریح کرد: گیلان به لحاظ جغرافیایی همیشه تحت تنش رویدادهای طبیعی نظیر برف، باران و باد است، با اجرای این طرح خاموشی‌ها در حوزه برق کاهش خواهد یافت؛ قصد داریم شهرستان لنگرود را به عنوان پایلوت برای رسیدن به هدف مشخص انتخاب کنیم.

انتهای پیام/