توزیع ۳۱۳ بسته معیشتی در لنگرود به نیت ظهور امام عصر (عج)
توزیع ۳۱۳ بسته معیشتی در لنگرود به نیت ظهور امام عصر (عج)

در راستای اجرای طرح شمیم حسینی و اجرای طرح امینانه نیات واقف، ۳۱۳ بسته معیشتی به نیت ظهور امام عصر (عج) تهیه و با همکاری گروه‌های جهادی بین نیازمندان شهرستان لنگرود توزیع شد.

به گزارش لنگرخبر، مراسم شمیم حسینی امروز با حضور مسؤولین استانی و شهرستانی با اجرای نیت وقف پیرملا با نیت تعزیه‌داری و مراسم عزاداری و اطعام عزاداران در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده با بیان اینکه بین انقلاب حسین و انقلاب اسلامی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، اظهار کرد: همه انقلاب‌ها تلاش‌های زیادی دارد و مشقت‌های زیادی را در بردارد و مردم ایران در انقلاب اسلامی به انقلاب حسینی اقتدا کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه در همه انقلاب‌ها ریزش‌ها و رویش‌هایی وجود دارد، گفت: در انقلاب حسینی در واقعه کربلا رویش و ریزش‌های فراوانی وجود داشت و همین در انقلاب اسلامی نیز رخ داد ولی هیچ‌کدام از انقلاب‌ها تضعیف نشدند.

وی با بیان اینکه باوجود گذشت چهل سال از عمر انقلاب شاهد رویش‌های انقلاب هستیم، افزود: در عرصه حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا شاهد حضور رویش‌های انقلاب بودیم ک در عرصه پیکار با کرونا پای‌کار بودند و در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کردند.

علیزاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی، عاشورای ثانی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در طول انقلاب دشمن با هجمه‌های خود قصد براندازی انقلاب را داشتند ولی مردم همواره در خط مقدم دفاع از انقلاب حضور داشتند و اجازه تجاوز دشمن را ندادند.

توزیع ۳۱۳ بسته معیشتی در لنگرود به نیت ظهور امام عصر (عج) 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه یکی از وظایف اوقاف نظارت بر اجرای دقیق نیات واقف است، اظهار کرد: شهرستان لنگرود دارای موقوفات زیادی است که اکثر نیت آن‌ها در راستای برگزاری مراسم‌های عزاداری و اجرای تعزیه است.

سید مرتضی فخرموسوی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری تجمعات مراسم‌های بزرگ عزاداری با محدودیت خاصی برگزار می‌شود، گفت: در این مدت نیز اداره اوقاف با گروه‌های جهادی و هیئت‌های مذهبی ارتباط مستقیم داشت و حتی برای ضدعفونی کردن معابر شهری و برگزاری مراسم‌های ماه محرم نیز مشارکتی مستقیم داشت.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای نیت واقف و هماهنگی‌های صورت گرفته، ۳۱۳ بسته معیشتی به نیت ظهور امام زمان (عج) تهیه شد، افزود: ارزش ریالی این بسته‌های معیشتی ۶۰ میلیون تومان است که با همکاری گروه‌های جهادی لنگرود در بین نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود با اشاره به تولید ماسک توسط این اداره بیان کرد: کارگاه موقت تولید ماسک در راستای اجرای طرح امینانه نیات واقف نیز با همکاری گروه‌های جهادی در بقعه بی‌بی زینب لنگرود ایجادشده که ۲۵۰۰ ماسک را تولید و بین مردم توزیع می‌کنند.

فخرموسوی با بیان اینکه در صورت نیاز جامعه، تولید ماسک در پایان ماه صفر نیز در راستای اجرای نیات واقف نیز انجام می‌شود، گفت: امروز و در مرحله نخست توزیع بسته‌های معیشتی ۳۱۳ بسته تهیه و توزیع می‌شود و این کار در پایان ماه صفر نیز با همکاری گروه‌های جهادی صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/