۲ درخواست امام‌جمعه لنگرود از فرماندار/فرماندار راه مطالبه برای رسانه‌ها را باز کند
۲ درخواست امام‌جمعه لنگرود از فرماندار/فرماندار راه مطالبه برای رسانه‌ها را باز کند

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به کار سخت فرماندار و پیگیری کارهای بر زمین‌مانده در شهرستان گفت: فرماندار باید با مردم ارتباط بیشتر داشته باشد و به گروه‌های مطالبه گر و رسانه‌ها اجازه دهند تا مطالب و مشکلات را جهت حل آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی نقوی امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه بار مسؤولیتی در نظام اسلامی با دیگر نظام‌ها متفاوت است، اظهار کرد: مسؤولیت در نظام اسلامی درواقع امامت جامعه است و مدیر موفق در هر رده‌ای، مدیری است که بر دل‌های مردم حکومت می‌کند و او را می‌توان مدیر موفقی دانست.

وی با اشاره به ویژگی‌های یک مسوول ازنظر پیامبر اکرم گفت: باید ملکه در وجود آن فرد باشد که آن را از معصیت دور کند و در کل ورع داشته باشد، مسوول باید فرد با لهمی باشد و حب و بغض نباید آن را از مسیر خدمت خارج کند و سومین ویژگی که یکی مسوول باید داشته باشد این است که زیرمجموعه خود را مانند پدر و فرزند مدیریت کند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه فرد برای حضور خود در جایگاه‌های مدیریتی باید پاسخگو باشد، افزود: مسوول دارای دغدغه در جامعه اسلامی نباید خواب راحتی داشته باشد و در زمان سختی اولین گروهی که باید مردم احساس کنند در کنار آن هستند مسؤولین هستند و در این زمینه کار بسیار داریم.

نقوی با بیان اینکه پیامبر در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی همه افراد نقش دارد و باید به آن بخصوص توسط مسؤولین موردتوجه قرار گیرد، تصریح کرد: مدیر در نظام اسلامی نباید درگیر تشریفات باشد و مردم باید با مدیران جامعه خود به‌راحتی دسترسی داشته و ارتباط برقرار کنند و این اولین وظایف یک مسوول است.

وی مدیر و مسوول باید به استقبال انتقاد و نقدکنندگان برود، گفت: ما با تعریف‌ها به رشد نمی‌رسیم و فکر می‌کنیم هر کس تعریف کرد خیرخواه ما و هر نقد کرد علیه ما است درواقع این دقیقاً برعکس است.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه باید با همه مردم در ارتباط باشیم، افزود: مدیری نمی‌تواند ادعا کند با مردم در ارتباط است ولی در نماز جمعه که اقشار مختلف مردم شرکت می‌کنند حضور و شرکت نکند.

نقوی با اشاره به کار سخت فرماندار و پیگیری کارهای بر زمین‌مانده در شهرستان بیان کرد: فرماندار باید با مردم ارتباط بیشتر داشته باشد و به گروه‌های مطالبه گر و رسانه‌ها اجازه دهند تا مطالب و مشکلات را جهت حل آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا محیطی امام‌جمعه کومله نیز با بیان اینکه هر چه بار مسؤولیت سنگین‌تر باشد تشکر از خدمات سخت‌تر است، اظهار کرد: استانداری و فرمانداری مسؤولیت بسیار بزرگی است که باید نیازهای مختلف هر استان و شهرستان نظیر امنیت، عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و غیره را برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام/