برگزاری نخستین سوگواره شعر شفیع در لنگرود
برگزاری نخستین سوگواره شعر شفیع در لنگرود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود با بیان اینکه در این راستا نخستین سوگواره شعر شفیع با حضور شاعران آئینی استان و شهرستان ۱۷ مهرماه در سالن اداره ارشاد این شهر برگزار می‌شود، گفت: در برگزاری این مراسم فرمانداری، اداره تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اوقاف همکاری دارند.

سید مرتضی فخرموسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به اقدامات اوقاف در ایام ماه صفر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح شمیم حسینی و اجرای طرح امینانه نیات واقف، ۳۱۳ بسته معیشتی به نیت ظهور امام عصر (عج) تهیه و با همکاری گروه‌های جهادی بین نیازمندان شهرستان لنگرود توزیع شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این بسته‌های معیشتی ۶۰ میلیون تومان بود، گفت: کارگاه موقت تولید ماسک در راستای اجرای طرح امینانه نیات واقف نیز با همکاری گروه‌های جهادی در بقعه بی‌بی زینب لنگرود ایجادشده که ۲۵۰۰ ماسک را تولید و بین مردم توزیع می‌کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود با اشاره به دیگر برنامه‌های این اداره در ایام پیش رو تصریح کرد: یکی از وقف‌های موجود و بزرگ شهرستان، موقوفه ملاشفیع لنگرودی است که در برگزاری مراسم‌های عزاداری و تعزیه و غیره ازجمله نیات آن است که طبق نظر واقف، باید در مسجد جامع لنگرود برگزار شود.

فخرموسوی با بیان اینکه در این راستا نخستین سوگواره شعر شفیع با حضور شاعران آئینی استان و شهرستان ۱۷ مهرماه در سالن اداره ارشاد این شهر برگزار می‌شود، افزود: در برگزاری این مراسم فرمانداری، اداره تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اوقاف همکاری دارند.

وی با بیان اینکه وظیفه اوقاف نظارت بر حسن اجرای نیات واقف است، گفت: نیاز جامعه امروز متناسب با گذشته فرق کرده و از خیرین درخواست می‌شود وقف‌های جدید خود را در راستای نیازهای بروز جامعه وقف و ثبت کنند تا قشر بیشتری از جامعه بتوانند از خدمات وقف استفاده کنند.

انتهای پیام/